Běh pomáhá odstraňovat tukové polštáře na břiše
Chcete mít krásné bříško bez tukových polštářů? Může vám k tomu pomoci běh! Ale samotný běh nestačí, musíte navíc vhodně upravit i jídelníček a posilovat. Bonusem vám bude nejen štíhlý pas, ale i to, že se vám budou vyhýbat bolesti zad.
Běh pomáhá spalovat tuk, což se projeví i na břiše
Pro celkové zdraví, vitalitu, sexy a štíhlé tělo je třeba věnovat se pravidelně nejen běhu, ale i posilování zaměřenému na všechny svalové skupiny, svaly břicha nevyjímaje. Tím, že při běhu spalujeme tuky, mnoho se ztrácí právě z oblasti trupu a konkrétně z břicha. Vysloveně, pokud nebudeme břišní svaly kromě běhání i posilovat, určitě se nedají vyrýsovat do fitnes tvaru. Je potřeba si uvědomit i to, že pevné svaly břicha také pomáhají páteři lépe zvládat zátěž. Správné držení těla a silné svaly břicha i zad se projeví i při běhu tak, že podá lepší výkon, čímž se spálí více energie i tuku. Samozřejmě, kromě břišního svalstva jsou velmi důležité zádové svaly, tedy běžci by měly posilovat zádové i břišní svaly. Pak když přijde únava, ale svaly jsou dobře vyvinuté a zpevněné, drží tělo ve vzpřímeném postoji. Pokud jsou svaly pevné, tak vlastně z toho nebolí záda. Pokud nejsou posilovány, tak záda trpí hlavně při delších bězích. Pokud běháme 5-10 km je to v pořádku, ale pokud běháme delší běhy, jsou důležité břišní i zádové svaly.
Jak posilovat břicho?
Na výběr máte množství posilovacích cvičení, kromě tradičních "sklapovaček", můžete přidat i cviky, jako například plank (deska), který se podílí na rozvoji svalové síly i v oblasti středu těla (břicho, pánev). Běh a plavání velmi dobře působí na zádové a břišní svaly, protože tím, že při běhu jsme ve vzpřímené a při plavání ve vodorovné poloze, je to výborná kombinace těchto dvou sportů na zádové i břišní svaly.
Nezapomeňte na úpravu stravy
Bohužel, pravdou je, že ani samotný běh, ani nekonečné sklapovačky vám vyrýsované svaly břicha nepřinesou. Podstatnou roli hraje samozřejmě zdravá a vyvážená strava. V první řadě je třeba se vyvarovat konzumaci rychlých sacharidů (sladkosti, bílé pečivo, cukr), nasycených tuků a trans tuků. Naopak jídelníček by měl obsahovat hodně ovoce a zeleniny, kvalitních proteinů, nenasycených mastných kyselin a také komplexních sacharidů.