Při oslavách posvátného měsíce ramadánu, který začíná 9. července a končí o měsíc později, sestavují obvykle hotely v Dubaji okázalé hostiny ke každodenní večeři nazývané iftar. Tímto jídlem ukončí při soumraku muslimové svůj celodenní půst od jídla i pití.
Téměř každý hotel nabízí menu na iftar a jídla jsou spíše tradiční. Hostinu obvykle zahajují datle, protože obsahují hodně cukru a vitamínů, takže pomohou žaludku se znovu přizpůsobit na jídlo.
Následuje je arabské mezze, např. moutabel (pomazánka podobná houmousu vyrobená z lilku), fattoush (libanonský salát) a čočková polévka. Jako hlavní chod nezapomeňte vyzkoušet tradiční jídlo Emirátů, jehně ouzi: celé pečené jehně, pomalu připravované s nádivkou z rýže a ořechů.
Hotel Desert Palm na ulici Al Ain nabízí vynikající mezze skládající se houmousu a kibbehu (levantských kroket plněných mletým hovězím) a Burj Al Arab na Al Sufouh zase nabízí výbornou verzi jehněte ouzi, jemně kořeněného a posypaného piniovými oříšky.
Zapít ho můžete jejich vynikající a osvěžující mátovou limonádou.
Co se týče dezertů, tradičně jim kraluje baklava, lepivý sladký moučník vyrobený z vrstev listového těsta, oříšků a medu, který je prostě návykový.
Ještě intenzivnější je katyef, smažená baklava politá sirupem, kterou dostanete např. v Hotelu Rixos na Palm Jumeirah, kde nabízejí také známou tureckou zmrzlinu maras.
Nakonec poseďte a dejte si ochucenou šišu, tj. arabskou kávu. Iftar se často protáhne dlouho do noci, tak si udělejte čas a užijte si oslav.
Přestože se iftar koná každý den ramadánu, doporučuje se rezervace předem. Návštěvníci Dubaje by neměli zapomínat, že jídlo, pití, kouření a žvýkání na veřejnosti před soumrakem je zde ilegální. Pokud chcete přes den jíst a pít, musí to být v soukromí.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu