Při rovném držadle se na úkor vnější hlavy zapojuje více střední a vnitřní hlava. Při V-držadle se zapojují přibližně všechny hlavy stejně. A které držadlo je lepší používat? Jelikož tělo si rychle zvyká na zátěž, je na místě cvik obměňovat a nutit tak tělo začít se přizpůsobovat nanovo.
Zaujměte stabilní postavení v optimální vzdálenosti od klady. Nohy jsou mírně pokrčené v kolenou a pokud vám to vyhovuje, můžete pro lepší stabilitu dát jednu nohu mírně dopředu. Vzdálenost od kladky by neměla být příliš velká, protože se do cvičení začnou zapojovat jiné svaly. Naopak v těsné blízkosti kladky bude pohyb velmi omezený. Výchozí polohou by měl být úchop držadla nadhmatem s co nejvíce pokrčenýma rukama v loktech. Vzdálenost rukou na držadle by měla být 10 až 20 cm. Pro lepší procvičení je vhodné vzdálenost obměňovat. Nadloktí by mělo být přibližně kolmo k zemi a lokty by měly během celého cvičení zůstat fixované při těle.
Celý pohyb, který je prováděn po půlkruhové dráze vypínáním paží, mají zajišťovat jen a jen tricepsy! Pohyb končí v dolní krajní poloze, kdy jsou ruce natažené a propnuté v loktech. Pro ještě větší kontrakci tricepsů je možne v závěru vytočit dlaně směrem ven - dlaněmi od těla. Až na tuto výjimku jsou zápěstí během celého cviku fixována. Stejně fixovaný je i trup, který je vzpřímený a přirozeně zahnutý. Pohyb směrem nahoru je pomalý a kontrolovaný.
Je rytmické, kdy v horní poloze je nádech a během vytlačování kladky plynulý výdech.
· Předklánění se a pomáhání si svaly trupu (váhou trupu)
. pohyb loktů - ty mají zůstat během celého cvičení "přibité" k trupu
· Lokty od těla
· Zaujmutí postavení příliš daleko od kladky
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu