Známe několik Hine koňaků
Všechny jsou vyráběny v duchu rodinné tradice již minimálně dvě století. Pro exportní účely výrobce produkuje některé koňaky podle francouzsko-anglické tradice takzvané "Early LANDEDA". To znamená, že sudy s destilátem se dopraví do Británie ještě velmi mladé. Místní studenější a vlhčí prostředí vyžaduje pomalejší zrání, což se podílí na jemnějším charakteru nápoje. Tento zvyk vznikl v 19. století, kdy byl do země dovezen vybraný ročník Grand Champagne v sudu, aby dozrál v jedinečných podmínkách jednoho bristolského sklepu. Tato praktika neztratila mezitím na své aktuálnosti. Sudy zrají v hlubokých sklepích za stálé teploty 8-12 ° C a vysoké vlhkosti kolem 95%. Koňaky zrající ve francouzském Jarnac se označují termínem "Vintages".
Sklepy se vyskytují na úrovni přízemí. Vzduch je suchý a teplota prostředí se pohybuje od 6 ° C v zimě do 22 ° C v létě. Tento druh zrání dává koňaku komplexní, dřevěný a silný charakter. Hine se zabývá produkcí koňaků pouze v kvalitě VSOP a vyšší. Hine Rare a Hine Delicate patří mezi základní druhy koňaku. Oba se skládají ze směsi více než 25-tiletých koňaků.
Díky své kvalitě dobře chutnají a dobře se konzumují. Hine Antique je lehký a delikátní nápoj. Skládá se ze směsi koňaků z oblastí Grande Champagne a Petite Champagne starých více než 40 let. Vyznačuje se vůní koření, zralého ovoce, medu, ořechů a vanilky. Má jantarovou barvu. Je právem považován za vlajkovou loď společnosti. Výrobce nápojů disponuje i archivními koňaky, které představují nejspeciálnější druhy. Prodávají se vzácně. Naposledy se tak stalo v roce 1983. Na trh se při takové příležitosti dostane pouze několik stovek lahví.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu