Hodí se do mnoha koktejlů. Tmavoranžová barva tekutiny evokuje tmavou pomerančovou kůru. V komplexním a dobře vyváženém aroma nacházíme bylinky, pomeranče a koření.
Boonekamp je tradiční bitter s domovinou v Německu. Nápoj byl původně vyvinut jako žaludeční kapky. O něco později byl recept prodán nizozemské firmě, která z něj udělala bitter s vysokým obsahem alkoholu dosahujícím 43-48%. Bylinky a koření zabarvují tekutinu na tmavý pomarančovojantarový odstín. Lékořice a koření je zastoupeno aromaticky i chuťově. V současnosti Boonekamp z trhu vytlačuje Angostura.
Suze, výtvor francouzské palírny, se vyrábí z hořce a bylin, které se v čistém destilátu macerují a destilují. Má hořko-sladký charakter podobný Campari. Suze si vysloužil ve své zemi status nejrozšířenějšího nápoje. Francouzi si ho oblíbili pít čistý s ledem, nebo i smíchyný s tonikem či i likérem z černého rybízu. Díky hořci dosahuje nápoj středně žlutou barvu. Do nezvyklé a výrazného aroma se promítá hořec s meruňkou, vanilkou, citrusy a karamelem.
Avéze se vyrábí z čerstvého moštu kořenů hořce. Tato rostlina roste výhradně ve střední Francii. Dlouhá macerace kořenů, která probíhá devět měsíců, zapříčiňuje mimořádnou suchou chuť s mírně hořkým, bylinkovým charakterem. Avéze se pije jako aperitiv buď čistý nebo smíchný se sodou. Aromatická a výrazná vůně nese v sobě stopu bylinek, koření a země.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu