Ingrediencemi tohoto 100% přírodního produktu jsou karlovarská voda, vysoce kvalitní líh, přírodní cukr a specifická směs bylinek a koření. Historie likéru sahá do roku 1805 a spojuje se se jménem Josef Vitus Becher, u něhož se ubytoval anglický lékař Dr. Frobrig. Po svém odchodu věnoval lékárníkovi recepturu z bylin nasbíraných v okolí Karlových Varů. Becherovka původně sloužila jako žaludeční kapky a díky lázeňským hostům se rychle ujala. Dokonce se začala i exportovat.
Za skutečného zakladatele firmy se považuje syn Jan Becher, jehož podpis je součástí aktuální etikety. Při příležitosti postavení továrny vznikl i nový plochý tvar láhve později odlitý z typického zeleného skla. Becherovka si během své existence vysloužila řadu ocenění i vystřídala několik názvů jako například English Bitter, Karlsbader Bitter, Karlsbader Becherbitter či Johann Becher. Název Becherovka i německý ekvivalent Becher Bitter byly v roce 1922 registrovány jako ochranná známka. Dnes je vlastníkem firmy koncern Pernod Ricard patřící k jednomu ze tří největších světových výrobců lihovin a vín, který v současné době vlastní téměř 100% akcií firmy.
Recepturu likéru zná pouze výrobní manažer a ředitel pro strategii a rozvoj výroby. I když Becherovka sama o sobě má jedinečnou chuť, používá se také do koktejlů. Smícháním nápoje s tonikem vzniká Beton, který se stal téměř lidovým nápojem. Nedávné 200. výročí úspěšného likéru se rozhodla firma oslavit jakýmsi pokračovatelem v podobě Becherovky Lemond. Tradiční vzhled láhve zaujme svým mraženým efektem a stříkanou etiketou. Nápoj má nízký obsah alkoholu. Ve vůni se snoubí jemnost bylin a citrusových plodů.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu