Jeho výběrem se prostě nemůže zmýlit, protože nápoj chuťově lahodí skoro každému. Podává se při příležitosti společenských oslav a party. Bowle je možno zhotovit předem. V létě působí osvěživě. Nápoj připravujeme z vína s přídavkem cukru nebo cukrového sirupu, ovoce, sodové vody nebo sektu.
Ovoce promícháme s vhodným poměrem cukru a citrónovou šťávou, pak přidáme likér a víno. Všechny komponenty necháme hodinku až dvě vyluhovat. Po příjezdu hostů do sklenice dáme ovoce a dolijeme sodou, či sektem. Základní a nejpodstatnější složkou bowle je víno. Pro tento účel se zvláště hodí mladé a lehké víno. Při výběru ovoce často raději samozřejmě čerstvé, vyzrálé a hlavně aromatické. Hodí se jahody, maliny, třešně, meruňky, broskve, kiwi, melouny a ananas.
V případě, že nemůžeme použít čerstvé ovoce, můžeme sáhnout i po kompotovaném či zmrazeném ovoci. Manipulujeme s ním opatrně, aby se nám při míchání nápoje nerozpadlo. Pokud chceme dosáhnout trpčí bowle místo likéru použijeme přiměřené množství koňaku nebo brandy. Bowle se připravuje a servíruje v nádobě zvané teri. Jedná se přesněji o skleněnou polokulovitou nádobu s pokličkou. Chlazení nápoje je jednou z důležitých součástí výstavby nápoje. Bowle by nemělo být ani příliš teplé, ani příliš prochlazené. Optimální teplota tekutiny je 10 ° C. Bowli nesmí přijít do přímého kontaktu s ledem, proto teri obvykle ukládáme do nádoby s ledem.
Konzument se při pití nápoje obsluhuje sám. Skleněnou nebo nerezovou naběračkou si nabere nápoj do skleniček o objemu 1,5 dcl. Při trochu invečnosti hostitele jako pohár na pití může posloužit i vydlabaný pomeranč nebo grapefruit.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu