Zatímco dochucování z vodek dělá moderní nápoje, výroba schnappsu a dochucování obilných destilátů má v Německu a východní Evropě již dlouhou tradici.Výraz schnapps označuje jakýkoliv neutrální destilát dochucený ovocem. Broskvový schnapps představuje obilný destilát, ve kterém se při výrobním procesu namáčejí celé zralé broskve i s peckami. Nápoj působí lehce a zároveň příjemně sladce. Vyznačuje se vůní zralé broskve a sladkou luxusní chutí broskve smíchanou s ořechy a medem.
Broskvový schnapps obsahuje 23% alkoholu. Pije se buď čistý nebo své využití nachází v míchaných koktejlech. Osvěžující nápoj získáme jeho smícháním se sodou nebo s ovocnou šťávou. Broskvový schnapps zkombinovaný s pomerančovou šťávou se nazývá Fuzzy Navel.
Mix schnappsu a šampaňského tvoří Bellini. Dvěma předními výrobci schnappsu jsou Archers se sídlem ve Velké Británii a De Kuymet Peachtree působící ve Spojených státech amerických. Údajně poprvé skutečnou broskvovici, ale jako takzvanou Őszibarack Pálinka, vyrobili v regionech Maďarska, a sice ne jako čistý pravý ovocný destilát, ale způsobem jednoduché macerace broskví v hruškovici.
Při dodržení přesné terminologie brandy se používá výhradně k označení hroznové pálenky, většinou se však tento výraz používá velmi volně a zaměňuje se s termínem eau-de-ví. Opravdové příkladem eau-de-ví je Kecskemét z Maďarska, protože se produkuje z hrušek, které se semelou, vykvasí a dvakrát pálí.
Nápoj se připravuje z hrušek druhu kajszi tradičně rostoucích na polích v okolí města Kecskemét. Vzhledem k vynikajícímu místnímu podnebí je ovoce natolik sladké, že při výrobě kořalky není potřeba přidávat cukr ani alkohol. Celkově působí Kecskemét suše a komplexně. Maďarská společnost Zwack, výrobce nápoje, je jedním ze světových lídrů.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu