Vyrábí se od roku 1935 na základě receptu sestávajícího z kombinace 56 různých bylin, druhů koření a ovoce macerovaného v neutrálním lihu. Likér, který vznikl po několikaletých experimentech s různými ingrediencemi, své pojmenování dostal po patronu myslivců.
Curt Mast, autor nápoje, ani výběr lahve neponechal náhodě. Aby co nejspolehlivěji ochránil unikátní tekutinu, testoval stovky různých forem lahví bizarním způsobem. Házel je z velké výšky na dubovou podlahu, ale pouze jedna se nerozbila.
Slovo Jägermeister znamená v překladu mistr myslivec. Proč mě likér na etiketě vyobrazeného jelena s křížem, který je nepřehlédnutelným symbolem této značky? Zobrazení vychází z legendy. Mladý vznešený hrdina Hubert, který žil rozpustilým životem a velmi nevázaným způsobem holdoval lovu, se rozhodl strávit život v ústraní poté, co mu zemřela manželka. Jednou během lovu zvěře v lese narazil na velkého jelena.
Zvíře mělo mezi parohy kříž, na kterém zemřel Kristus. Hubert si toto zjevení vysvětlil jako znamení od Boha, a proto se rozhodl veškerý svůj majetek darovat chudým. Vstoupil do kláštera a později se stal biskupem. Po smrti byl prohlášen za světce.
Jägermeister nemusí chutnat každému. Jeho citlivě vyvážená hořkosladká chuť je silná a možná až příliš výrazná. Voní medicinálně. Přísady nápoje pocházejí z celého světa. Spoluvytvářejí ho hořké pomeranče, skořice, kořen zázvoru, červené santálové dřevo a borůvky, díky nimž nápoj dosahuje extrémně tmavě až červenohnědou barvu. Likér příznivě působí na trávicí soustavu, čímž se podobá Becherovce.
Podává se ledově vychlazený ve štamprličkách. Jägermeister v kombinaci s energetickým Red Bullem tvoří populární koktejl Jäger Bomb. Výsledkem likéru mixovaného s jantarovým jablkem a pomerančovým džusem je Jäger Monster.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu