Jaká hlava, takové peníze?
Jakkoli se někteří budou snažit prosadit názor, že všichni jsme si rovni, není to prostě pravda. Někdo je schopen, jiný líný. Někdo hloupý, jiný moudrý. A s tím se nedá dělat vůbec nic.
Žijeme ve společenském zřízení, které funguje na principu schopnější vyhrává. Je to zřízení zvané kapitalismus a v mnohém se podobá přirozenému prostředí přírody. I tam jde o to, že přežijí nejschopnější a slabí budou snědeni.
Tento fakt je dobré stále mít na paměti. Cokoliv platí dnes, zítra platit nemusí. Nepříjemné je to, že momentálně stále přežívá názor, že školství vychovává lidi pro život. Ale hodně toho, co se učí ve školách se učí desítky let. Učilo se to i za socialismu. Takže dá se říci, že škola nás připravuje na úspěšný start do společnosti, která už roky neexistuje.
Momentálně je stav takový, že abyste uspěli, musíte být lepší, než ostatní. Chce to jiné nápady, jak mají lidé kolem vás. Chce to dělat jiné věci. Nejjednodušší strategie by mohla být taková: podívejte se, jak žije většina lidí. Práce, druhá práce, večer televizor. Výsledek? Trvalý boj o každou korunu. Chcete tak žít? Potom dělejte to, co dělají ostatní. I vy dostanete to, co oni. Práce kolik jen unesete a nakonec žalostná penze. Pokud vůbec.
Jistě jste si všimli, že čím méně víte, tím méně činností máte šanci vykonávat. A tak pokud chcete, aby vám nezbyla méně významná práce, musíte na sobě hodně pracovat. Čím budete mít více znalostí, tím větší šanci máte na to, že změníte schéma, na které většinu obyvatelstva připravuje společnost. Pouze že byste i vy chtěli být mravenčím dělníkem. Pokud vám vyhovuje málo kvalifikovaná práce, klidně svůj volný čas investujte do odpočinku a pasivní zábavy.