ty začínají na základě šířených fám a pomluv, pochybnostmi o sobě, hledáním viny v sobě samém, ztrácení sebedůvěry a sebeúcty. Oběť je neustále vystavována obrovskému stresu, který negativně ovlivňuje schopnost koncentrace. Často nastupují deprese, stavy úzkosti, nespavost, případně nechutenství. Psychický teror na pracovišti vede často k totálnímu duševnímu a tělesnému vyčerpání. Stává se, že oběť v některých případech vidí pouze jediné východisko, nedokáže najít žádné řešení a sáhne si na život.
ty se projevují poruchami činnosti srdce a krevního oběhu, bolestmi hlavy, páteře, kožními chorobami, onemocněním trávicího traktu a střev, chorobnými poruchami spánku.
Člověk, který takovou psychickou válku na pracovišti zažívá na vlastní kůži, má strach a žije v neustálém napětí. Toto napětí nedokáže utlumit ani během volna a své nepřítomnosti v nepřejícím prostředí. Velmi často se stává, že tento tlak oběť nevydrží a řeší to výpovědí ze zaměstnání.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu