Pracovní právo v dnešní podobě je poměrně komplikované, možná by nebylo od věci dát si poradit erudovanými odborníky z této oblasti - zkušenými právníky, nebo poradci.
Je zde velmi mnoho souvislostí a provázanosti. Vzpomeňme např. oblast daní z příjmů ze závislé činnosti, zdravotní pojištění, sociální pojištění (toto zahrnuje nemocenské pojištění, starobní pojištění, invalidní pojištění a pojištění v nezaměstnanosti), peněžní náležitosti, které vám musí zaměstnavatel přiznat a mnoho jiných podstatných maličkostí.
Ověřte si, jak se vše, co souvisí s vaším odchodem ze zaměstnání promítne do vašich příjmů a zjistěte si také povinnosti, které na vás po ukončení pracovního poměru čekají a v jakých termínech jejich musíte splnit.
Prověřte si také možnosti, které byste případně při svém nuceném odchodu ze zaměstnání mohli využít a nebojte se vyjednávat se zaměstnavatelem o co nejlepších podmínkách vašeho odchodu.
ponechání si služebního mobilu, notebooku, nebo auta ještě na nějaký přechodný čas, případně zkuste jednat o možnosti jejich odkoupení,
výši odstupného, případně o přiznání mimořádné odměny,
pomoci při hledání nového pracovního místa buď ve vašem oboru nebo obecně
možnosti využívání některých zařízení zaměstnavatele po dobu hledání nového pracovního místa (kancelář, kopírku, počítač, internet).
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu