Při koupi příklepové vrtačky je nejdůležitější její výkon. Například vrtačky s výkonem 450 wattů zvládnou vyvrtat do betonu otvor o průměru třináct milimetrů, ale takové 1000 wattové vrtačky nemají problém ani s dvojcentimetrovou dírou. Samozřejmostí příklepových vrtaček je vypnutí příklepu při vrtání do dřeva či kovu.
Užitečný je také přepínač pravého a levého chodu, protože pomůže se zaseknutým vrtákem, ale i při povolování či utahování šroubů. Vrtačky s rychloupínáním nepotřebují žádný klíč, stačí vložit vrták a zaklepnutím nebo pootočením jej uchytit. Takovou přednost ocení hlavně ten, kdo často mění vrtáky nebo nepozorný kutil, co neustále ztrácí příslušenství.
Specialita některých modelů je nastavení krouticího momentu (PowerControl), což lze využít při sériovém šroubování nebo při řezání závitů.
Příklepová vrtačka je v podstatě univerzální nástroj, ale její již zmíněné jednotlivé funkce lépe zvládají speciální nástroje. Takže kdo například potřebuje vybourat větší otvory do zdi či podlahy, měl by si pořídit bourací kladivo. Také na časté vrtání do dřeva či kovu je praktičtější vrtačka bez příklepu a na šroubování jednoho šroubu za druhým se vyplatí zajistit si akumulátorový šroubovák.
Bourací kladivo: malá sbíječka na demolice zdí, prorážení okenních či dveřních otvorů, vysekávání drážek na elektriku, vodu nebo plyn ....
Vrtací kladivo: velké a hluboké otvory do betonu a tvrdých materiálů
Příklepová vrtačka: univerzální nástroj pro práci
Bez příklepová vrtačka: vhodná pro vrtání do dřeva, kovu nebo plastů
Elektrický šroubovák: vhodný pro časté šroubování atd..
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu