Dětské pískoviště
K oblíbeným hrám malých dětí patří jistě i hra v písku. Pískoviště můžeme nejčastěji nalézt na různých hřištích a v areálu mateřských školek (ty však bývají vyhrazena pro malé školáčky).
V dnešní době však taková veřejná pískoviště často nejsou právě těmi nejvhodnějšími a nejbezpečnějšími místy pro zábavu našich dětí. Tato pískoviště jsou totiž volně přístupná pro zvířata, zejména kočky a psy, které zde vykonávají svou potřebu a čas od času se v písku mohou ukrývat i nebezpečné předměty - použité stříkačky, kousky skla z rozbité láhve, nedopalky cigaret a podobně.
A tak není divu, že mnoho rodičů se dnes se svými ratolestmi těmto veřejným pískovištím raději vyhýbá.
Dobrou alternativou veřejných pískovišť jsou však krytá pískoviště, která můžete svým dětem zakoupit a umístit na dvoře. Pokud bydlíte v paneláku, možností je umístit takové pískoviště na dvoře u prarodičů a podobně. Tato pískoviště obvykle bývají z plastu a mají různé tvary i barvy, přičemž jejich výhodou je, že se dají zakrýt.
Takto budete mít jistotu, že se v písku nebudou nacházet zvířecí výkaly a jiné nežádoucí věci a ochráníte písek i před deštěm či větrem.
Některé modely plastových pískovišť bývají v podobě dvou nádob - jedna slouží na písek a druhá jako kryt, ale můžete ji využívat i jako praktický bazének pro dítě. Výhodou je, že se nedá propíchnout.
K dispozici jsou i dřevěná pískoviště, a to buď s krytem nebo bez krytu. Určitě se však vyplatí investovat raději do pískoviště s krytem, abyste zamezili znečištění písku.
Samozřejmě, kryt si lze vyrobit i vlastnoručně, nebo použít pevnější igelit a podobně.