Světovou novinkou je tzv. fotodynamická léčba, při níž se na kůži natře látka zvyšující působení světla na kůži a následně se ozáří světlem. Fototerapie a fotodynamická léčba jsou velmi výhodné pro organismus, protože působí pouze na kůži a nezatěžují léčbou jiné orgány - játra, ledviny, žaludek apod.
V prevenci a na co nejdelší udržení bezpříznakového stadia se doporučuje 70% kyselina glykolová a pravidelné mechanické čištění alespoň jednou za měsíc. Vhodné je používat kosmetické přípravky určené pro aknózní pleť a v žádném případě nepoužívat mastné krémy, které ucpávají póry a napomáhají hromadění mazu.
Častou otázkou je vliv slunečního záření na akné. Nedá se jednoznačně říci, že má pozitivní či negativní účinek na pleť. U někoho stav pobyt na slunci zlepší a někdo přijde z dovolené od moře s projevy akné. Zásadou je, že se nesmějí používat mastné krémy na opalování. Kromě toho působení slunce na kůži způsobuje ztluštění její nejvrchnějších vrstev, což následně vede k ucpávání mazových žláz a následnému hromadění mazu a zánětu.
Akné je onemocnění jako každé jiné. V léčbě je třeba se obrátit na odborníky - kožní lékaře a pracoviště lékařské kosmetiky, kde Vám poskytnou dlouhodobou odbornou a komplexní péči.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu