Je to tentýž plyn, kterého se tělo při dýchání soustavně snaží zbavit. Nestěžujte mu to tím, že ho do sebe budete dodávat v nápojích.
Kysličník uhličitý má diuretické účinky - česky to znamená odvodňovací. Proto se nehodí ani do pitného režimu. Při pitném režimu jde o to, abyste tělo zásobili vodou. Limonády obsahující bublinky nutí tělo části vody se zbavit. (Některé kolové limonády obsahují kofein, i ten má odvodňovací účinky.)
Mnoho lidí má pocit, že z bublinkové vody se "lépe napije". To je jen zvyk. Možná je zážitek s bublinkami příjemný. Ale rychle se zase přihlásí žízeň. To se hodí jen výrobcům limonád.
Kysličník uhličitý "prorazí" špatnou chuť vody, někteří výrobci balených vod toho mohou zneužívat.
Kysličník uhličitý způsobuje zrychlení dechu a tepové frekvence (tělo registruje nadbytečný kysličník uhličitý a snaží se zbavit se ho vydechováním)
Kysličník uhličitý může nechtěné zrychlit činnost žaludku a práci střev.
Bublinkové vody by proto vůbec neměli pít lidé se srdečními obtížemi, diabetici, ani ti, co mají potíže se žaludkem nebo trávením.
Rozumné je však nepít je ani v případě, že nemáte žádné potíže. Vím, že mnohým bublinky chutnají víc, než obyčejná voda, ale chuť by neměla rozhodovat - na rozhodování používejte rozum.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu