Fakta o potratech v celosvětovém měřítku
V celosvětovém měřítku je více než třetina všech těhotenství neplánovaná.
Každoročně se téměř čtvrtina těhotných žen rozhodne pro interrupci (cca 53 milionů ročně).
Přibližně 25% světové populace žije v zemích, kde platí restriktivní interrupční zákon (většinou v latinské Americe, Africe a Asii).
Legalizace potratů jen ve velmi malé míře zvyšuje počet umělých přerušení těhotenství (tj. jejich zakázáním se počet potratů téměř nesnižuje) - např. v katolickém Irsku je zákaz potratů, přesto si ročně nechává kolem 6.000 irských žen provést umělé přerušení těhotenství v nemocnicích ve Velké Británii.
V zemích s restriktivním interrupčním zákonem je většina z ilegálně převáděných přerušení těhotenství dělaná nebezpečnými metodami, které v cca 40% vedou ke zdravotním komplikacím (pro srovnání, při legálně prováděných potratech se vyskytují komplikace pouze v cca 2% všech případů).
V zemích zakazujících potraty jsou to především ženy ze slabších sociálních poměrů, které se rozhodují pro nebezpečné metody přerušení těhotenství. Tyto vedou často ke smrti ženy - každých 5 minut umírá na světě jedna žena na následky nelegálně provedeného potratu (cca 200 000 ročně).
20 milionů z celkem provedených 53 milionů umělých přerušení těhotenství jsou provedených nebezpečnými metodami.
Z toho vyplývá: Legalizace potratů předchází zbytečnému ohrožení a smrti žen.