Cvičení chce správnou motivaci
Nechce se vám jít cvičit? Nejprve jste byli plní elánu, měli jste naplánovaná pravidelná cvičení a vše plynulo jako voda. Jenže, jednou jste vynechali kvůli důležité schůzce, podruhé se vám nechtělo a najednou se chuť vytratila a vy jste konstatovali, že už ani nemá cenu znovu začínat. Ale to je věčná škoda! Zkuste to zase začít a uvidíte, o co jste přicházeli. A jak na to? S radostí vám poradíme v našem článku.
Najděte si "parťáka"
Je přirozené, že jsou dny, kdy se vám chce cvičit více, jindy méně nebo dokonce vůbec. Pokud se však s někým dohodnete na určitý den a čas, kdy se setkáte ve fitcentru, už jen z pocitu, že před někým nechcete vypadat, že to "flákáte", cvičit půjdete, i když se vám nechce. Nemusíte však mít jen "parťáka", se kterým chodíte cvičit, postačí i někdo z vašich přátel, kdo se pro sport nadchl stejně jako vy. Už jen obyčejná věta "Já jsem byl cvičit už ráno" vás dokáže "nakopnout" tím správným směrem.
Inspirace není nikdy dost
Vždy, když se vám opravdu nebude chít jít cvičit, stačí, když se podíváte se na mobil. Na pozadí si nahrejte fotku fitness modelky, která je pro vás "top". Můžete si ji nalepit i na lednici. Stejně účinné je ale i přidat se na facebooku do skupin s fitness modelkami a modely, ale i různých jiných skupin, kde se dikutuje o zdravé výživě a cvičení. Různé motivační fotografie a citáty vás přinutí zvednout se ze židle a jít cvičit.
Zkoušejte a obměňujte
Dělat stále dokola tentýž tréninkový plán není jen kontraproduktivní, protože svaly si na stejný druh pohybu zvyknou a po čase vás to i přestane bavit. Zkoušet můžete nové druhy cvičení s různými pomůckami nebo i skupinová cvičení. Skupinová cvičení, už nejsou jen výsadou žen, existuje obrovské množství druhů i pro muže (crossfit).
Pokroky
Začněte si psát tréninkový deník. Pokud uvidíte výsledky "černé na bílém" bude vás to motivovat stále více. Když uvidíte, že před měsícem jste s námahou udělali dvacet dřepů bez zátěže a dnes uděláte šedesát se dvěma pětikilový činkami, bude vás to motivovat stále se zlepšovat. Můžete se také vyfotit a fotky porovnávat. Nefoťte se však příliš často, neboť tělo se vám nezmění ze dne na den, ani z týdne na týden. Ideálně si srovnávat fotky s odstupem alespoň osmi týdnů.
A jelikož máte čas sedět u počítače a číst tento článek,
máte určitě čas jít i cvičit.Takže šup, vypnout pc, nazout tenisky, obléct cvičební úbor a hurá za sportem!