Když se vytahuje pigment, odklopí se vrchní šupinka vlasu. Po odbarvení pod ní zůstanou jakoby drobné otvory, které musíte vyplnit a nakonec strukturu vlasu uhladit. Právě na to slouží regenerační výrobky. Když ošetření podceníte, vlasy ztratí lesk a vysuší se. Každý zákrok, který uděláte na vlasech dnes, bude v průběhu roku v patnácti centimetrech délky, za dva roky v třiceti.
Vhodnější jsou masky, ideální ampule, ve kterých jsou regenerační látky koncentrovanější. Periodicita jejich používání záleží na poškození vlasů. Pokud jsou opravdu suché, aplikujte je po každém umytí. Při použití jakýchkoliv výrobků dodržte čas působení, který je předepsaný výrobcem!
Radikální změny svěřte do rukou odborníka. To, že nedosáhnete správného odstínu, je nejmenší zlo. Při neodborném odbarvování si můžete vlasy poškodit. Pokud necháte odbarvovač působit déle, nezískáte výraznější odstín, jen zbytečně vlas vysušíte. Důležité je správné dávkování peroxidu i čas aplikace. Ty přesně určí jen kadeřnice. V úvahu musí vzít, zda a jak byly v minulosti vlasy ošetřované, barvené, odbarvované, melírované… Přiznejte se ke všemu, co jste s nimi dělaly. Problémy může způsobit i barevné tužidlo, které jste si daly na vlasy před půlrokem. Výsledkem jsou nežádoucí oranžové či růžové odstíny.
Používáte na barvení henu? Určitě regeneruje, ale je vhodnější pro mastnější vlasy. Pokud je máte suché, ještě více je dehydratuje. Berte si příklad z jižnějších zemí, odkud hena pochází. Při barvení do ní přimíchávají přísady, které vlas promašťují, jako například olivový olej nebo smetanu. Z heny je však těžko přesedlat na jiný odstín. Vlas obaluje. Když ho chcete odbarvit, musíte ho nejprve zbavit skořápky. Kadeřníci používají tříměsíční kúru peelingovým šamponem. Druhou možností je nechat vlasy odrůst, případně je ostříhat.
Při prvním odbarvování přirozených vlasů se hmota aplikuje nejprve na délky, až po určitém čase působení se přechází na kořínky. Od hlavy jde teplo a produkt tam chytá několikanásobně rychleji než na studených konečcích. Při druhém odbarvování se už postupuje klasicky. Nejprve kořínky, pak zbytek vlasů. Pokud se zesvětluje dlouhodobě, aplikuje se hmota jen na kořínky, ne na celé délky. Na koncích už není co odbarvit!
Když chcete vědět, do kterého odstínu blond se pustit, dobře si prostudujte svou oční zornici. Nejsvětlejší tečka, kterou najdete, ukáže, zda půjdete při odbarvování do zlatova, béžova nebo do studena. Tak bude barva vypadat nejpřirozeněji. Při výběru zohledněte i typ pleti a barvu obočí. Nebezpečné pro pokožku jsou zejména nažloutlé odstíny. Zvážit by je měly ty, kterým se rychle mastí vlasy.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu