Jak potěšit malého stavitele? Přeci jedinečnou stavebnicí Merkur
Ve škole byste jenom těžko hledali dítě, které by doma nemělo alespoň jednu stavebnici. Plastové kostičky má doma každý, ale postavit si vlastní traktor, dům nebo větrný mlýn za pomoci matiček a šroubků jen tak někdo nedokáže.
Zdroj obrázku: {HAPPY_PICTURE} / Shutterstock.com
V čem je Merkur jedinečný?
Tahle jedinečná česká stavebnice se na trhu poprvé objevila v první polovině 20. století. Základním stavebním prvkem nejsou obyčejné plastové kostičky, ale poctivě udělané plechové profily a pásy různých tvarů a délek. Hlavní výhodou je možnost přidání realistických hřídelí, ozubených kol nebo kladek, díky nimž je možné sestavení velmi realistických strojů a konstrukcí. Merkur stavebnice je navíc hodně odolná, protože jakmile se některý profil ohne, dá se jednoduše znovu narovnat.
Co se ze stavebnice dá všechno postavit?
Stavebnice Merkur prošla za svou téměř stoletou historii značným vývojem. I když měla firma několikrát namále, v 90. letech byla výroba obnovena, a tak si i vaše ratolesti mohou užívat stavbu železničních modelů, vrtulníků nebo letadel. Hodně zajímavé jsou velké stavitelské sady určené pro kluky i holky starší 6 let. Tento set obsahuje velké množství dílů – a dětem nikdo neurčuje, co mají postavit. Mohou tak rozvíjet svou fantazii a postavit si cokoliv, co si jen budou přát.
Merkur používají i vědci
Pokud si myslíte, že Merkur je pouhou dětskou hračkou, jste na obrovském omylu. V minulosti ho používali i významní vědci při svých pokusech. Třeba Otto Wichterle za pomoci plechových profilů, šroubů a matiček vytvořil první pokusný přístroj na odlévání kontaktních čoček. Dnes se tato stavebnice používá hlavně ke konstrukci jednoduchých robotů.
Stavebnice Merkur vaše děti zabaví na dlouhé hodiny. Komu by se nelíbilo montovat klíči a šroubováky realistické konstrukce?