Nemoci srdce a cév - infekční ložiska v orgánech

Tradiční čínská medicína označuje srdce mateřským orgánem. V civilizovaných zemích je tento orgán řazen mezi ohrožené. Proč, to si vysvětlíme v našem článku a zaměříme se i na vhodnou prevenci onemocnění arteriálního systému.

Detoxikace srdce a likvidace ložiska v srdci

je zásadním a velmi důležitým krokem pro prevenci onemocnění cévního systému. Infekční ložisko v srdci (skryté opouzdřené infekční ložisko je drobný až miniaturní shluk mikroorganizmů v hlenové obalu nebo obalu z metabolitů, které, pokud se nezaktivuje nebo nerozšíří, může být v jakékoliv tkáni, aniž by způsobovalo vážnější zdravotní problémy, navíc je běžnými diagnostickými metodami většinou nezjistitelné; však neohrožuje jen tepenný a cévní systém, ale i samotný srdeční sval a srdeční výstelku (endokard). Stejně i záněty a onemocnění osrdečníku (perikardu) jsou vážným problémem, pokud se infekční ložiska postupně rozšíří a aktivují.

Srdce stojí za některými dominantními emocionálními projevy

jakými jsou strach a úzkost - například ze smrti, z lidí nebo z určité konkrétní situace. Také se můžeme setkat s tzv. "vyhořením" citů a neschopností prožívat různé situace a radost či smutkek, čímž nastává v životě jakýsi pocit prázdnoty a zbytečnosti. Zdravé srdce je naopak zdrojem radosti a aktivity. Proto všechny pocity, které při infekčních ložiscích či ložisku v srdci mohou nastat (poruchy srdečního rytmu, pocity tlaku a bodání, vynechávání srdečního tepu atd.) vzbuzují v lidech velké obavy a pocity strachu a ti pak velmi často, téměř každý den, navštěvují lékaře i pohotovost a dožadují se vyšetření srdce. V srdci se rovněž nachází zdroj elektrických pulzů, které jsou často rušeny vinou infekčních ložisek v srdci. Velmi důležité je si uvědomit, že srdce ovládá pouze tepny, zatímco žilní systém je řízen dvojicí plíce-tlusté střevo. Na chorobách arteriálního systému se kromě srdečního ložiska podílí i složka tukového metabolismu, který spadá pod vliv jater. Kombinace jaterního a srdečního ložiska je proto velmi riziková, a proto je velmi těžko rozhodnout, který z nich je v příčině onemocnění tohoto systému dominantní. Játra totiž navíc ovládá i periferní nervstvo, které hraje významnou roli v řízení srdečně-cévního systému. Slezina řídí nervstvo vegetativní, které v řízení oběhového systému také hraje důležitou roli.

Nejnebezpečnější a nejnepřehlednější

Zatímco ložiska v ostaních mateřských orgánech přinášejí značné subjektivní problémy - různé bolesti, poruchy imunity, infekce, kožní problémy a mnohé další - ložisko v srdci nezpůsobuje příliš mnoho subjektivních problémů. O to je však nebezpečnější. Proto se při detoxikaci srdce často setkáváme s nedoceněním, přesto to pro člověka může být život zachraňující čin, který si ani neuvědomí. Pokud totiž právě nemá nepříjemné srdeční problémy a pocity, subjektivně si ani neuvědomuje základ svých budoucích problémů. Pokládá je často za banální a bagatelizuje je. Současná medicína disponuje řadou chemických preparátů, které upravují srdeční rytmus a zbavují člověka nepříjemných pocitů u srdce, například záchvatu nedokrevnosti či srdečního selhání, čímž sice pacientovi prokazují velmi problematickou službu - vyvolávají v něm pocit, že je léčen, jeho srdce ošetřené a jeho oběhovému systému nehrozí žádné nebezpečí. Ale onemocnění pokračuje dále přes lékem rušícím varovnou symptomatologii či zavedením pacemarkerů.

Ložiska ve dvanáctníku

Podle tradiční čínské medicíny je párovým orgánem srdce tenké střevo. Vztahově je navázaný na srdce zejména dvanáctník. Infekční ložiska ve dvanáctníku nejenže způsobují jeho záněty a tvorby vředů, ale i funkční poruchy zažívání a bolesti kolem pupku. Tato ložiska však následně mohou způsobovat problémy v srdečně-cévním systému. Proto je velmi důležité v rámci prevence srdce a cév, postarat se i o očistu tohoto orgánu. Lidé se také domnívají, že přírodní medicína a detoxikace může stačit maximálně na různé nepříjemné pocity, ale tak vážnou věc, jako je srdce, nezvládne. Tím se dopouštějí dalšího pochybení, jakmile se tepenný systém už poškodí (na stěně tepen a cév se objevují záněty, nacházíme tam borreliové, chlamydiové a helikobakterové, cytomegalové infekce), je ošetření složité a vyžaduje velmi systematickou a dlouhodobou detoxikaci.

Základem je prevence

Základem tedy zůstává prevence v podobě odstranění ložisek v srdci a cévním systému, očisty a regenerace jater jako prevence poruchy metabolismu tuků a také nervového systému, který výrazně ovlivňuje správný chod a fungování srdce a cév.

Potraviny a výživové doplňky

Z výživového hlediska je prokazatelně vhodný zelený čaj, olivový olej, česnek, nenasycené mastné kyseliny obsažené v mořských rybách. Pozitivní účinky se uvádějí také v sóji a výrobcích ze sóji.

Vhodný čas na očistu srdce a cév

Podle ročních období: nejvhodnější doba je v měsících květen a červen. Srdce a cévy jsou v největší aktivitě v měsíci květnu. Podle lunárního kalendáře: pro změkčování, odstraňování nánosů a usazenin na stěnách cév - ve dnech, kdy organismus dobře vstřebává tuk a vodu - ve 2. a 3. lunární fázi. Pro následnou očistu od toxinů a infekčních ložisek: 2. fáze, kdy je v aktivitě energie tekutin v hrudníku. Obecně příznivé očistné dny pro vyplavování uvolněných toxinů a nánosů metabolitů: 2. a 4. lunární fáze. Podle astrologického vlivu: dny Lva v 2. a 4. fázi.

Nejvhodnější dny na regeneraci a posílení

  • speciální - dny Lva v 1. a 3. lunární fázi, kdy je srdce v aktivitě
  • obecné - 1. a 3. lunární fáze, kdy se dobře vstřebávají živiny a léčiva
  • měsíce květen a červen, kdy jsou srdce a cévy v aktivitě podle ročních období

Uvedené dekontaminační postupy nenahrazují lékařské ošetření a pravidelné preventivní prohlídky!

Autor: Lenka Kostková
 

comments powered by Disqus


Podobné články