Zdroj obrázku: {studiojaskrawo} / Shutterstock.com
Vybírat si můžete mezi větroni, stíhačkami, vrtulníky, dopravními letadly a dalšími. Po čem jen vaše srdce bude toužit. Svou roli při výběru správného letadla nehraje pouze typ, který si zvolíte, ale i motor a přenos vysílače. RC letadla mívají různé typy motorů, včetně spalovacího. To, jak daleko budete moci s vaším modelem létat, závisí na síle vysílače. Jednoduché modely můžete vypustit do oblak pouze pár desítek metrů od vás, ty dražší modely můžete pustit o kus dál.
Pokud s létáním teprve začínáte, nepouštějte se hned do výběru letadel pro pokročilé a zůstaňte „při zemi“ a zaměřte se na sekci pro začátečníky. Let je u těchto letadel pomalý, snadno ovladatelný a stabilní. Modely jsou konstruovány z měkkých materiálů, aby se daly opravit v případě havárií. Navíc jsou konstrukčně řešeny tak, aby případná oprava nebyla složitá.
Jestliže vás mimo létání baví i samotná stavba letadel, pak můžete vybírat stavebnice různých modelů letadel. Ty obsahují jednotlivé díly i plánek, jak letadlo postavit. Jedná se o poměrně náročnou práci, vhodnou ale nejen pro zkušené modeláře, kde potřebujete nejen notnou dávku zručnosti, ale i trpělivosti. Mimo to je dobré, vlastnit pestrou škálu nářadí.
Tuto zábavu si společně s tatínky (velkými kluky) mohou užít i děti a maminky. Mimo letadel jsou to pak auta či lodě na ovládání. Záleží, čemu dáváte přednost. Případně můžete tyto aktivity i střídat. Jednou brázdit vlny, jindy létat v oblacích nebo překonávat překážky s RC auty.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu