Jak působí očistné kúry na náš organismus?

Skoro všichni známe neustálý permanentní a většinou málo úspěšný boj s nadbytečnými kily. Vyzkoušeli jsme ty nejrůznější diety, žádná z nich však nefungovala natrvalo. Střídavě hubneme a znovu přibíráme, stojí nás obrovské úsilí a sebezapírání odřeknutí oblíbených jídel, opakovaně nárazově začínáme s cvičením.

 

 

Pokud se nám po týdnech, až měsících trápení podaří zhubnout, jako odměnu si obyčejně dopřejeme dlouho odříkanou dobrotu a začarovaný kruh pokračuje. Navíc daní za toto trápení bývá často zhoršení zdraví, hlavně poruchy trávení a vylučování. A naše psychika? Ztrácíme úsměv z tváře, dobrou náladu, chuť do života. Zamýšlíme se nad každým soustem, které dáme do úst, neumíme si ho vychutnat, protože za vším vidíme nárůst váhy a kolotoč hubnutí se musí opakovat.

 

Co si je třeba pamatovat?

Zdraví - rovnováha v organismu, zajištěna stravou bez toxinů a pravidelnou očistou organismu

Toxicita - metabolická nerovnováha mezi vzniklými a vyloučenými toxickými látkami, které vznikají rozkladem odumírajících buněk a přijímáním nevhodné stravy (vařená strava, chemická strava, nevhodné kombinace potravin)

Onemocnění - snaha organismu zbavit se toxinů

Očistné kúry - půsty a hladovky jsou nejúčinnější podle měsíčních fází - v době úplňku, novy, první a poslední čtvrti Měsíce.

Půst - jíme jeden druh potravy, nejlépe takový, který dlouho nezůstává v žaludku, ani ve střevech. Čím méně druhů potravin jíme, tím je půst účinnější. Pijeme bylinkové čaje, zeleninové nebo ovocné šťávy, nejlépe čerstvé. Trávicí orgány mají méně práce, uvolněná energie slouží k regeneraci a uvolnění toxinů

Hladovění - 24 hodin nic nejíme, ani jedno sousto, jen pijeme vodu. Trávicí orgány odpočívají, tělo si bere energii ze svých zásob. Hladovění je náročnější, ale má výraznější výsledky. Vyberme si podle své psychické a fyzické kondice, přizpůsobme se požadavkům svého organismu.

 

Pozitivní účinky očistných kúr:

• organismus přijímá minimální množství energie ve formě potravin a tělo žije z vlastních zásob, odbourává tukové buňky (organismus si chrání životně důležité orgány, žlázy, nervový systém)

• odstraňujeme odpadní látky z organismu tlustým střevem, ledvinami, pokožkou, plícemi a zajišťujeme metabolickou rovnováhu

• žaludek si odpočine od trávení, zbavíme se překyselení a pálení žáhy

• posilujeme obranyschopnost organismu, získáme dobré zdraví a optimální hmotnost

• vyčistíme a zvláčníme si pleť, zpevníme a ozdravíme vlasy a nehty

• očistné kúry nám pomáhají dosáhnout pocit fyzické a psychické rovnováhy

• zajišťujeme si zdraví, optimální hmotnost a regeneraci organismu

 

Geopatogenní zóny - abychom žili v našem "ráji" a ne "pekle", které nás ubíjí

Zjistit v jakých geopatogenních zónách žijeme je i v dnešní moderní době dost komplikované. Jediným ukazatelem jejich přítomnosti je pozorování prostředí bioindikací. Pokud chceme bydlet zdravě, častokrát vyhledáváme pomoc u proutkaře, psychotronika, nebo jiných léčitelů. V dnešní době už máme naštěstí dost možností výběru, protože v nedávné minulosti to bylo zcela nepředstavitelné a toto "řemeslo" se setkávalo spíše s nepochopením než respektem.

 

Geopatogenní zóny

Jsou zapříčiněny poruchami elektromagnetického vlnění, vznikajícím díky různým zlomům v zemské kůře. Nejčastěji se nacházejí v oblasti podzemních vodních proudů, na geologických zlomech, nad ložisky některých nerostů, ale i nad lidskými výtvory - inženýrskými sítěmi, či železobetonovými stavbami. Každá takto narušená zemská struktura má své energetické vyzařování, a s různými účinky působí na lidi, jako i zvířata. Lidé se v narušených polích cítí nepříjemně, mohou mít zdravotní problémy. Dlouhodobý pobyt nad rušivou zónou může dokonce vyvolat pomalejší vyléčení z nemoci. Pokud se ve vlastním příbytku necítíte dobře, máte pocit, že vám tam ubývá energie, nebo jste stále nemocní… možná je to i váš problém.

 

Jak se dá geopatogenním zónám vyhnout?

Trápí vás bolesti hlavy, máte neklidný spánek, případně jste unaveni, když ráno vstanete z postele? Příčinou může být kromě geopatogenní zóny i zvýšená hodnota umělého elektromagnetického pole. Každá místnost domu, či bytu, v níž se zdržujeme, nás nějak ovlivňuje, také orientace domu a umístění inženýrských sítí. Narušené geomagnetické pole není stálé, dá se ovlivnit výstavbou, kdy se může přirozeně přesunout na vedlejší místo. Nepříznivým vlivům prostředí se dá zabránit i tzv. rušičkami, které dokáží harmonizovat vnější prostředí.

 

Obvykle se dávají do základů, pokud to již není možné, umísťují se do interiéru - přesně na světové strany. V blízkosti interiérových rušiček by se neměla nacházet silná magnetická pole a materiály s elektromagnetickým nábojem.

 

Jednou z nejjednodušších možností však zůstává jakási obdoba feng-šuej - do stále prázdného obydlí pusťte psa a sledujte jeho chování. To vám napoví, v které části se nacházejí místa, kterým je se potřeba vyhnout, a naopak, které využít.

 

Zdravé bydlení

V místě, kde hodláte stavět, by měly být geopatogenní zóny co nejmenší. Vyhledejte proto pomoc odborníka, který vám poradí způsob, za pomoci kterého byste harmonizovali svá prostředí. U nás se tento faktor dost zanedbává, ale v zahraničí to bývá nejednou součástí předprojektové přípravy.

 

Technická zařízení domu - elektrickou rozvodovou skříň, kotel, nebo ledničku, umístěte co nejdále od místa odpočinku. Podlahové vytápění je nevhodné v místnostech, kde odpočíváte, nebo se v nich déle zdržujete. Elektrické přístroje by měly být od postele vzdáleny minimálně jeden metr. Účinky geopatogenních zón snížíte i nábytkem, kde se doporučuje hlavně přírodní dřevo bez lesklých laků s jemnými liniemi. Pokud budete mít místnost ve tvaru obdélníku s vyšším stropem, výrazně zharmonizuje váš dům.

 

Za pokus nic nedáme a kdo by nechtěl bydlet zdravě? Proto před stavbou domu, nebo koupí bytu… je dobré kromě projektanta oslovit i odborníky na tuto oblast. Příbytek má být náš vlastní ráj na zemi, do kterého se rádi vždy vrátíme, proto bychom si z něj neměli dělat peklo.

Autor: Lenka Kostková
 

comments powered by Disqus