A také základ, na kterém staví. Zatímco citrusové a travnaté vůně mají trvanlivost kratší a odeznívají na pokožce rychleji, vůně s dřevitým či kořeněným základem jsou v rámci trvanlivosti mnohem "usilovnější". Myslet byste měli na to už v momentě koupě voňavého výrobku.
Hydratovaná pokožka totiž vůni lépe uzamkne a postupně během dne uvolňuje. Samozřejmě, ideální je volit tělové mléko bez vůně, neutrální. Ještě lepší však bude, když si k parfému pořídíte tělovou emulzi stejné vůně.
Mnoho žen i mužů má pocit, že ještě trochu vůně uvolní na místech, kam si nanášejí voňavku, pokud je přetřou hřbetem ruky nebo prsty. Není to správný krok. Takové tření totiž působí rozpad molekul vůně a její rychlejší vyprchávání.
Možná je není třeba představovat, ale kdybyste náhodou nevěděli. Jamka v loketním ohybu, zápěstí, boční strana krku či dokonce podkolení. Tam se nacházejí totiž pulsní body, které vůni pomáhají zvýraznit.
Většina z nás ukládá vůně v koupelně na poličku. Pokud je otevřená, čelí vlhkosti ze sprchy, vany a to s parfémem nedělá dobře. Voňavky byste měli uskladňovat na suchém a tmavém místě, vydrží déle. Ideálně v originální krabičce.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu