Botník zajistí uspořádání bot a pořádek na vaší chodbě
Také se vám na chodbě hromadí boty a vy už se na to nemůžete dívat? Řešení je ale více než jednoduché. Botník do chodby. Ono se to ale jednodušeji řekne, než vybere. Jaké vlastnosti by měl váš nový botník mít?
Zdroj obrázku: {Venus Angel} / Shutterstock.com
Proč si pořídit botník?
Botník je vlastně taková skříň na boty, ale pouze velikost přihrádek uvnitř této skříně na boty se liší od velikosti skříně na oblečení. Police jsou ve skutečnosti užší než u klasické skříňky. Proč? Využijete tak maximálně prostor pro uložení všech párů bot! Botník je tím nejlepším kouskem nábytku, který na svou chodbu můžete pořídit. Nemusí však mít pouze podobu skříně, můžete si také zvolit otevřený botník ve tvaru stojánku s poličkami.
Jak správně ukládat boty do botníku?
Obuv můžete ukládat vedle sebe nebo do krabic na boty, abyste boty udrželi v čistotě. U druhé možnosti můžete dokonce na každou krabici nalepit obrázek svých bot, abyste okamžitě identifikovali každý model ve vaší kolekci. Na vnitřní dveře botníku můžete také zavěsit plastový organizér na boty nebo věšák, abyste ušetřili úložný prostor.
Nikdy ale neukládejte boty na sebe. Tak se bakterie z podrážky mohou dostat do jiné boty, a způsobit nepříjemné kožní reakce na vašich nohou. Boty prostě vždy musí dýchat.
Jaký botník vybrat?
Nejčastějším materiálem pro botníky je dřevo a kov. Největší rozdíl mezi nimi je, že botník z kovu je prakticky bezúdržbový. Stačí jej pouze v rámci běžného úklidu očistit vlhkým hadříkem. Dřevěný botník bývá často doplněn ještě lavicí, na kterou si při obouvání můžete sednout – nebo na ni třeba odkládat klíče, deštníky a další doplňky.
Abyste botník ochránili před vlhkostí a mokrými botami (obzvláště na podzim a v zimě), doporučujeme ještě vedle něj umístit na zem odkapávač na boty, kam je umístíte, dokud neuschnou. Až poté je lze uložit do botníku.
Mějte své boty organizované.