Nejoblíbenější park v Tokiu – park Ueno - Japonsko

Ueno park v Tokiu je prostorný veřejný park, který byl založen v roce 1873 a leží na rozloze 538 506,96 metrů.

Ueno park lze shrnout do jediného slova a to do „umění“ Ueno park je srdcem tokijské výtvarné scény s více jak 9 muzei a akademií, které se rozkládají zhruba na území 0,35 čtverečných mil.

Park je silně zalesněn a velké stromy lemují procházkové cesty a vytváří baldachýn nad hlavami. Což je výhoda při slunečním záření. V parku najdete i krásné tryskající fontány. V parku je vysazeno více jak 8 800 stromů včetně Gingko Biloby a je v něm zasazeno 24 800m2 keřů. Naleznete v něm i malá leknínový a lotosový rybník, který má rozlohu 16 ha a poskytuje důležité zimoviště pro ptáky. Běžně se v parku vyskytují Polak Chocholačka, euroasijský hvizdák, potápka, kormorán velký a jiné ptactvo.

Ueno park je i domovem mnoha muzeí jako je například Národní muzeum v Tokiu, které má zhruba 100 tisíc uměleckých děl, Národní muzeum přírody a vědy, které vystavuje v životní velikosti zastoupení různých forem života, Národní muzeum západního umění či Jakonskou akademii aj. Bohužel muzea jsou za poplatek. K dispozici je v parku i rybník s půjčovnou lodí pro romantickou vyjížďku, Zoo.

Jižní vstup parku je hlídán sochou Saigo Tamakori, který byl vlivný samuraj z období Meidži. Třešňové stromy obklopují celý park, jak zakvetou je to nejen nádhera ale je to i místo kde Japonci mají třešňový festival. Park je místníma lidmi v letních měsících velice oblíben jak pro odpočinek, naskicovat si sochy nebo jen tak na obídek do jedné z různých kaváren co jsou v parku rozesety.

Bohužel park si oblíbili i bezdomovci. Není neobvyklé, že vidíte dva, tři bezdomovce rozmístěné po areálu parku jak spí pod stromem nebo na lavičce. V parku naleznete i informační centrum, baseballové hřiště, venkovní podium i dětská hřiště.

Ueno Muzea:

Park nabízí jak japonské, tak i západní instituce:

  •  Ueno Královské muzeum
  • Japan Art Academy
  • Tokio Kulturní síň
  • Národní muzeum západního umění
  •  Národní muzeum vědy
  •  Japan Academy
  •  Tokyo Metropolitan Art Museum
  •  Muzeum Tokijské univerzity umění
  •  Národní knihovna
  •  Národní muzeum v Tokiu

Otevírací doba parku:

24 hodin denně

Události v parku:

Březen až listopad – prodej sazenic
Duben – třešňový festival
Květen – vzpomínková bohoslužba
Červen - Azaela výstava
Červenec – Edo letní pohodový festival

Autor: Lenka Kostková
 

comments powered by Disqus


Podobné články