Hubnutí pomocí tlakových zábalů vám pomůže i s celulitidou

Nadváha a celulitida jdou často u žen ruku v ruce. Proto je dobré, řešit oba neduhy zároveň. Výhodou je, že ztratíte pár kilogramů a krásně se vám vypne pokožka. A navíc jako bonus si vyčistíte lymfatické cesty, takže si provedete i úklid v těle. A co tohle vše dokáže? Tlakové zábaly, které provádějí kosmetické a masážní salony.

Jak to probíhá?

Celá procedura probíhá jednoduše, i když samozřejmě není natolik příjemná než jiné, voňavé, zábaly. Kosmetička celé tělo obalí do speciální fólie nebo obvazu. Takto je na všechny ošetřované části těla vyvíjen stejný tlak. Lymfatické a krevní cévy odvádějí z těla přebytečné tekutiny spolu s nebezpečnými zplodinami.

Jak často?

Zábal trvá 30 minut, a doporučuje se opakovat v prvním týdnu hned třikrát. Později při snaze o udržení výsledků stačí opakovat jednou do měsíce.

Skořicový, bahenní či chladivý

  • Tlakové zábaly se odlišují na základě provedení procedury a použití přírodních výtažků. Tlakové skořicové zábaly spalují podkožní tuk a podporují krevní oběh, čímž kromě tvarování postavy pozitivně ovlivňují vzhled celulitidy na stehnech. Skořicový krém se aplikuje na problémové partie těla a to později kosmetička zabalí do fólie.
  • Bahenní zábal znamená, že samotné obvazy jsou již nasáklé přírodními výtažky bahna z Mrtvého moře. Při tomto typu zábalu je důležité teplo, které na tělo působí, proto jste během celé procedury zabalené do dek.
  • Při chladivem zábalu se zase naopak využívá energie, kterou tělo vydává pro zahřátí. Tak mohou přírodní výtažky bojovat proti celulitidovým buňkám.

Mínusy zábalů

Pravdou je, že tlakové zábaly s sebou nesou kromě kladů, i několik negativ. V první řadě si musíte uvědomit, že tekutiny, které ze sebe tělo odvádí, je třeba okamžitě nahrazovat. Proto nezapomínejte během celé procedury, a i po ní, pít hodně vody. Tlakové zábaly představují silnou zátěž pro vylučovací systém těla, proto se nedoporučují pro ženy trpící problémy s ledvinami. Stejně se nedoporučují v těhotenství, pokud trpíte přecitlivělostí na kosmetické přípravky, při otevřených ranách a kožních ekzémech.

Kde?

Tlakové zábaly nejsou u nás zatím velmi populární, zejména kvůli jejich odborné aplikaci. Ale některá wellness zařízení a kosmetické salony je nabízí v rámci proticelulitidových a hubnoucích programů. Bahenní zábaly jsou také velmi oblíbené v zařízeních lázeňského typu.

Za kolik?

Ceny se pohybují v závislosti na samotném zařízení, ale v průměru zaplatíte od 300 korun za 30 minutový zábal. Mnohé salony nabízejí slevu při více sezeních a také jsou v nabídce i celkové proticelulitidové programy, které celkově vycházejí levněji. Každopádně se jedná o investici do krásy a zdraví, která se vždy vyplatí.

Autor: Martina Dvořáková
 

comments powered by Disqus


Podobné články