věk, životní styl, stres, hormonální změny, diety, léky...
Nejčastěji se v tomto směru doporučuje avokádový olej a to pro jeho obsah vitaminu E. Smíchejte olej s mateřídouškou nebo mátovým čajem, namočte do něj tampon a navlhčete konečky vlasů u kořínku. Při této proceduře je třeba lehce masírovat pokožku hlavy bříšky bez použití nehtů, abyste zamezili škrábnutí nebo podráždění. Doporučujeme vám opakovat tuto proceduru zpočátku dvakrát týdně, a později postačí jedna aplikace měsíčně. Léčbu masáží s terapeutickým olejem musí doprovázet dieta bohatá na potravinové doplňky a zdravý životní styl.
Hodinu nebo dvě před umytím a po skončení je třeba zabalit vlasy do ručníku. Pak se vlasy umyjí šamponem a opláchnou teplou vodou, do které se přidají dvě lžíce kyseliny citrónové nebo octa. Tuto proceduru je třeba opakovat během dvou týdnů. Pokud se vám výše uvedené postupy nezamlouvají, můžete vyzkoušet masáž kůže na hlavě krémem na bázi propolisu a to každý den po dobu čtyř až pěti měsíců, nebo jablečným octem během jednoho týdne několikrát za den.
vždy záleží na vašich potřebách, preferencích a možnostech. Důležité je, aby aplikaci různých roztoků doprovázela přiměřená masáž. A když si pomyslíte, že má kromě toho relaxační účinky, určitě po této proceduře sáhnete.
V případě seborey nedělejte masáž, aby se nezrychlil krevní oběh a tím i vylučování žláz. U mastných vlasů se doporučuje masáž jemnými pohyby a speciálním roztokem. Masáž suchých vlasů se dělá více do hloubky.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu