Muž pohřbil pod zem 42 autobusů, důvod je jediný

V tiché kanadské vesnici Horning's Mills asi sto kilometrů severně od Toronta leží petihektárová usedlost. Jejími majiteli jsou Bruce a Jean Beachovci a na první pohled jde o zcela normální venkovský pozemek. Pod povrchem se však nachází vůbec největší soukromý protiatomový kryt v Severní Americe. Jmenuje se The Ark Two, tedy Archa Dva.

Slavný bunkr Brucea Beach má rozlohu 929 metrů čtverečních a většinu plochy zabírá 42 starých školních autobusů zalitých betonem a pohřbených čtyři metry pod zem. Archa Dva je navržena tak, aby poskytla ubytování pro 500 lidí po dobu několika měsíců a najdete v ní vše, co potřebujete k přežití: obrovské zásoby jídla, zdroj pitné vody, vodovod, generátory na výrobu elektřiny a dokonce i zubařské křeslo.

 

Archa 2

 

 

Mrakodrap jako atomový kryt: Nemá okna a odolá i bombě

Bruce Beach má dnes 83 let a bunkr začal stavět v roce 1980 ještě za studené války. Trvalo mu dva roky, než ho dokončil. Bruce je původem z Kansasu a ještě v 60. letech pracoval jako elektrikář.

 

Uvnitř atomového krytu, který snad nikdy nebude třeba využít

Strach z použití jaderných zbraní světovými velmocemi tehdy rostl a muž se proto rozhodl, že se z Chicaga, kde tehdy žil, raději přestěhuje do řidší osídlených oblastí Kanady. V Horning's Mills potkal svou současnou manželku, jejíž rodina vlastnila poměrně velké pozemky. Na části z nich začal stavět Archu Dva.

 

 

comments powered by Disqus