Nehty, která nám nenadělila příroda

Krásné a upravené nehty jsou ozdobou každé ženy, ale i muže. Některá zaměstnání vyžadují časté podávání ruky, a pokud oči klienta sklouznou na neupravenou ruku, není to zrovna vábivý pohled. Sice ne vždy, ale i tohle může být následně  důvodem toho, proč se potencionální zákazník již neozve. A když se nejedná o práci, ale třeba o seznamování, také často koukáme na ruce.

Pokud nemáte pevné nehty, nezoufejte!

Ve světě manikúry existují falešné nehty, které vašim rukám umí dodat přirozený glanc. Stačí si jen mezi nimi vybrat. Existují tři všeobecně známé druhy falešných nehtů: akrylové, gelové a plastové; každé se svými výhodami a nevýhodami, ovšem s jednou nezpochybnitelnou společnou vlastností, která nám všem dovoluje mít kdykoliv a jakkoliv dlouhé a tvarované nehty, a to bez ohledu na genetický materiál každé z nás.

Akrylové nehty jsou velmi pevné

a dají se snadno modelovat do jakéhokoli tvaru, který zákaznice požaduje. Na malbu nebo na poškozené nehty se hodí 3D nehty. Na přirozený nehet se aplikuje speciální podložka, pak se přidá akryl a z něj se vytvaruje prodloužení původního nehtu. Délka a tvar se přizpůsobuje přání zákaznice. Takové nehty vydrží až 3 měsíce, ale vyžadují ošetření u manikérky jednou za 2 týdny. Suší se přirozeně a odstraňují se roztavením. Nevýhoda spočívá v nepříjemném zápachu, který provází celou aplikaci.

Gelové nehty

mají ve svém složení zubní porcelán ve formě gelu. V polovině přirozeného nehtu se aplikuje tzv. "typ", který se upraví pilníkem, pokud nesplyne s normálním nehtem. Na něj se pak nanese vrstva gelu, která se suší UV zářením, což může způsobit pocit popálení na úrovni nehtů. Nemají však nepříjemný zápach, o kterém jsme se zmínili v souvislosti s akrylem. Jsou méně pevné (zejména pokud pracujete s klávesnicí) a odstraňují se pilováním.

Plastové nehty jsou nejznámější,

ale z dlouhodobého hlediska i nejnákladnější, protože nevydrží déle než týden. Jednoduše se aplikují na přirozený nehet, avšak na rozdíl od ostatních dvou výše uvedených druhů, bohužel, také snadno poznáte, že jsou falešné. Hodí se spíše na jednorázové společenské příležitosti. 

Ať už si vyberete kterýkoliv variantu,

vždy musíte počítat s doporučením následujících pravidelných návštěv u manikérky, která vám ošetří jak přirozenou, tak i umělou manikúru, abyste se vyhnuli ztenčení a odbarvení té první a zachovaly si celistvost a krásný vzhled té druhé.

Autor: Martina Dvořáková
 

comments powered by Disqus


Podobné články