I většina kosmetických odborníků ho vnímá jako přípravek, který pomáhá odstranit odumřelé buňky, vyčistit a prokrvit pokožku a zároveň v ní zintenzivnit proces buněčné výměny a produkce kolagenu a elastinu. Jenže, nedávno se objevily zcela jiná tvrzení. Zakladatelka kosmetické linie Paula Choice Paula Begoun prohlásila, že peeling poškozuje pokožku, dělá ji zranitelnější a tak méně odolnou vůči vlivům prostředí. V dlouhodobém měřítku dokonce přináší předčasné stárnutí. To vedlo k průzkumu mezi více americkými dermatology a zjistilo se, že skutečně ne všichni jsou nadšenci tohoto přípravku na péči o pleť.
Peeling připraví pokožku na to, aby lépe přijímala následující péči. Zároveň urychluje proces obnovy buněk a pokožka vypadá svěžejší a zdravější.
v závislosti na velikosti peelingových mikročástic, složení, ale také tlaku při čištění a délky čištění může docházet k podráždění pokožky. Nejhorší jsou peelingy s velkými a ostrými peelingovými částicemi, které dráždí kůži, míní lékař a dermatolog. Peeling a jeho působení na tváři lze přirovnat k smirkovému papíru. Kdybyste si povrch velmi přiblížili, uvidíte drobné rýhy, přesně to se děje i s tváří.
Ideální je zlatá střední cesta. Peelingové přípravky jsou na trhu již několik desetiletí, přičemž jejich účinky, stejně pozitivní jako negativní, dokáží okomentovat nejen lékaři, ale i uživatelé. Snad nejideálnějším způsobem, jak dopřát pokožce pravidelnou péči na odstranění odumřelých buněk, je využít méně invazivní přípravky. Alternativou jsou glykolové přípravky na čištění pokožky, případně čistící emulze s kyselinou salicylovou či ovocnými AHA enzymy. Nevýhodou v jejich případě však bývá vyšší cena. Při návštěvě kosmetického odborníka byste však určitě zaplatili ještě víc.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu