Cestovní polštářek je vyroben většinou z voděodolného a často i vodoodpudivého materiálu. Náplň potom tvoří například polyuretanová pěna, kachní nebo husí peří, ale mohou to být i dutá vlákna. Často je přibalen i klasický nebo kompresní cestovní obal, který příjemně zmenší objem polštářku, který potom nezabere tolik místa v zavazadle, a navíc zabrání zbytečnému zašpinění polštářku během cesty.
Jak už říká název, polštářek se po rozbalení sám nafoukne do požadovaného tvaru. Je lehký, skladný a nenasákavý. Koupit si ho můžete v několika rozměrech, kdy velikost XL má šířku až kolem 50 centimetrů, ale sbalený má pouze 20 centimetrů.
Nafukovací polštářek je opatřen ventilem, kterým se dá snadno nafouknout. Povrch polštářku bývá ze speciálně upraveného polyesteru. Vyniká komfortem, malou hmotností a skladností.
Kvalitní nafukovací polštářky nabízí zavedená australská značka Sea to Summit, péřové třeba osvědčená česká firma Warmpeace, která má dlouhou tradici a mnoho zkušeností s outdoorovým vybavením.
Cestovní polštářky nebývají drahé a za komfort při spaní určitě stojí. Koupíte je většinou od čtyř set do tisíce korun. Odlehčené jsou většinou dražší a připlatíte si i za kompresní obal, který je ale velmi praktická věc.
Nejlepší výběr polštářků, bez kterých se na cestách prostě neobejdete, nabízí ověřené internetové obchody. Stačí si ujasnit, co od takového polštářku očekáváte a kde na něm budete spát. Určitě jiný požadavek budete mít na polštářek při nocování ve volné přírodě a jiný, když zavítáte do horské chaty. Také si pečlivě prostudujte údržbu takového polštářku, protože ne všechny se dají prát, což se dá ale vyřešit pratelným obalem.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu