Přírodní kosmetika pro děti i dospělé

Zelená je barva přírody a také většinou jsou i zelenou barvou označovány výrobky, šetrné k přírodě a lidem. Patří mezi ně přípravky osobní hygieny, ale také čistící prostředky. Asi by nám nebylo mnoho platné, kdybychom na sebe používali přírodní kosmetiku a doma se nám vzduchem šířila chemie z mytí podlahy či nábytku. 

přírodní kosmetika, zdraví, děti, osobní hygiena

Parabeny ve složení

Všude se zmiňují parabeny a jejich škodlivé účinky. Ale víte o co vlastně jde? Je to skupina konzervačních látek, které se používají ve farmacii, potravinářství či v kosmetice. Na obalech jsou označeny velkým písmenem E a následující trojčíslím. Mají antibakteriální účinky, což zaručuje, že výrobek se déle nekazí. Výrobci je používají proto, aby prodloužili trvanlivost svých výrobků. Bylo zjištěno, že parabeny dokáží narušit fyziologii důležitých funkcí a mají mírně estrogenní účinky na tělo. Mohou způsobit nebo urychlit vznik rakoviny prsu či lokální kožní reakce. Nejsou schváleny pro použití v přírodní kosmetice a na složení je najdete pod těmito názvy: methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, hepthylapraben nebo cokoliv spojené se slovem paraben. 

Přírodní alternativa

Být eko je sice populární, ale často lidé nedokáží rozeznat mezi zkratkami bio, eko, organic nebo vegan. Tato označení mají společnou jednu věc, každý z těchto uvedených názvů má certifikát kvality, který se musí neustále obnovovat a splňovat přísné normy. Ekologické výrobky jsou u nás naštěstí dostupné a kontrolované. Kdysi, když se řeklo bio kosmetika, představili jsme si nazelenalé produkty zvláštní vůně a textury, v duchu hesla čím zdravější, tím protivnější. Naštěstí jsme již přešli mílovými kroky k dnešním barevným, voňavým, účinným, krásné zabaleným organickým a zdravým produktům s přidanou hodnotou. Ta spočívá v tom, že bio kosmetika využívá vysoce kvalitní suroviny od dodavatelů z ekologického zemědělství, vznikající odpad při jejich výrobě nemá negativní dopad na životní prostředí, a navíc, tyto produkty nejsou testovány na zvířatech. V případě rostlinných produktů nejsou používány žádné herbicidy, pesticidy ani umělá hnojiva. Aby toho nebylo málo, taková kosmetika má blahodárné účinky na pokožku bez strachu z podráždění. Aktuálně už konkuruje svým designem a kvalitou renomovaným značkám, které se touto exkluzivitou rozhodně pyšnit nemohou.

Vegan

Označení Vegan pojmenovává kosmetiku, která je bez obsahu jakýchkoliv živočišných složek, jako např. med, mléko, keratin, včelí vosk nebo karmín. Využívá pouze rostlinné ingredience, oleje, bylinky a minerály, které jsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Proto není nutné nakupovat kosmetiku zvlášť pro děti a dospělé členy domácnosti.

EKO

Produkty s označením EKO mají garanci, že jsou šetrné k životnímu prostředí, ale i k našemu zdraví. Pokud si domácí úklid bez chemického čištění neumíte představit, vyvedeme vás z omylu. Na nečistoty a bakterie je EKO drogerie stejně účinná jako ta chemická. Rozdíl je v tom, že neznečišťuje naše prostředí a není zdraví škodlivá. Na to, aby se značka jmenovala přírodní kosmetika nemusí získat žádný certifikát, ani splňovat přísné normy o procentuálním zastoupení přírodních složek, proto je třeba vybírat pečlivě. Naštěstí ty kvalitní poznáte jednoduše podle toho, že uvádějí jasné složení, které je 100% přírodní. Bohužel, stále existují na trhu i produkty označované jako přírodní kosmetika, ale složení tomu neodpovídá. Koupi podobných "přírodních výrobků" se vyhnete jednoduše. Stačí číst složení, které nesmí obsahovat :

  • parabeny,
  • silikony (methicone / siloxanu),
  • sodium Lauryl Sulfate (SLS) a sodium Laureth Sulfate (SLES),
  • propylen glykol (PG) a polyethylen glykol (PEG),
  • minerální olej nebo vazelínu (parafin / petrol),
  • syntetické vonné látky,
  • chlor (amoniak), hliník, limonen, ftaláty či dioxan.

BIO

Chcete-li používat opravdu 100% přírodní kosmetiku, určitě zkuste kvalitní přírodní kosmetiku, která splňuje náročné certifikáty a může tedy používat označení BIO.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Proč malé děti nechtějí spát? Mohou za to rodiče!

Máte nespavé děti? Možná bude problém ve vás, rodičích! Proto, aby dítě zdravě spalo musí mít vytvořené...
více…

Micelární pleťová voda - snadné a rychlé odlíčení pleti

Odličování make-upu a čištění pleti je velmi důležitá denní procedura. Na tom, jak pečlivě svoji pleť vyčistíme...
více…

Rty poškozují některé rtěnky, ale také olizování a nedostatek vitaminů

Péče o rty, to nejsou jen voňavé balzámy, které sice okamžitě dodají rtům svěžest a atraktivitu, ale dokonalé...
více…

O čem a čím se baví dnešní děti?

Asi by nebylo těžké uhádnout nejoblíbenější hračku malých i velkých dětí. Ale o tom, že si děti hrají s mobily,...
více…

Opalování s opalovacími přípravky je nebezpečné? Ano, ale ne se všemi!

Pobyt na slunci je životně důležitý a zdravý. Ale ne o každém pobytu to můžeme směle říct. Navíc nebezpečný pro...
více…

Omlazení pleti pitím vody obohacené o vodík? Mládí a zdraví v jednom!

Omlazovací metody dělíme na invazivní, do kterých patří plastické operace a neinvazivní, tedy metody šetrné,...
více…

Máte svoji lékárničku pod kontrolou?

Zřejmě by se v našich domácnostech nenašla rodina, která nevlastní lékárničku. Určitě různě velkou a různě...
více…

Televize malé děti rozvíjí, ale může jim i škodit!

Televizní programy vychovávají naše děti za nás. Ale jak? Je to ta správná výchova? A je v pořádku, že často i...
více…

Jak ochránit děti před kyberšikanou a závislostí na internetu?

Většina dětí je denně na internetu. A přestože se zde mohou hodně dozvědět a naučit, je zde i méně pozitivní...
více…

Vysávání prachu dokáže účinně zamezit i velmi nebezpečným chorobám

Přestože úzkostná hygiena někdy není vůbec na místě, uklízet se musí. A nejen proto, aby vám nepořádek...
více…