U snídaňového pultu si můžete posedět pohodlněji než u barového. Doporučuje se, aby měl menší výšku než barový, abyste mohli použít klasické jídelní židle. Minimální plocha na příležitostné stolování pro jednoho člověka má šířku 55 cm a hloubku 30 cm, takže pult může mít různé podoby. Vůbec nemusí ladit se stylem kuchyně, atraktivně působí i kontrastní vzhled.
Ideální místo pro snídaňový pult je okenní parapet. Je sice trochu výš než běžný jídelní stůl, ale má své kvality - dostatek osvětlení a pěkný výhled. K pohodlí chybí už jen pár židlí, které přizpůsobte výšce parapetu. Nebo po celé délce okna umístěte desku a budete mít místo i na pár spotřebičů.
Pult na snídání můžete osadit na kteroukoli volnou stěnu, mimo hlavní komunikační "cesty". Potřebujete jen úzkou polici, případně sklápěcí stolek a židle. Stolovací zónu zvýrazněte tapetou, barevnou malbou a třeba osvětlením.
Celkem dobře se dá stolovat i na kuchyňském ostrůvku. Vyžaduje to však dobré promyšlení, aby strávník nepřekážel kuchaři při vaření. Praktičtější řešení je připevnit na zadní stěnu ostrůvku pult ve výšce jídelního stolu. Snídaňový pult může být přímým pokračováním kuchyňské linky ve tvaru L.
Snídaňový pult může šikovně zastoupit konzolový stolek. Má ideální šířku a pokud jej doplníte o kolečka, snadno ho přesunete kamkoliv v rámci kuchyně a celého interiéru.
Snídaňový pult není pouze funkční prvek, ale vylepšuje vzhled kuchyně a rozšiřuje možnosti jejího využití. Snídaňový pult poskytne další místo k sezení, což se hodí, když pořádáte nějakou oslavu nebo párty. Alternativní stolování může sloužit jako pracovní kout, dodatečná pracovní plocha a úložný prostor. Při plánování si dejte záležet, kam jej umístíte. Přestože je vhodný do každé kuchyně, dejte pozor, abyste jím malou kuchyň nepřeplnili.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu