musíme věnovat více času různým úkolům, a zároveň musíme být v dobré fyzické kondici, abychom je mohli splnit efektivněji. Často je však rytmus našeho života omezen na cestu do zaměstnání, práci a postel. Pro většinu lidí to je realita. Jak si v tomto kolotoči vyčlenit čas na péči o sebe a o naše blízké? Odpověď je jednoduchá. Je třeba změnit způsob života. Časné probuzení je tak pro mnohé pilířem změny, která umožňuje žít plnohodnotnější a efektivnější život. Abychom se mohli brzy ráno probudit, musíme se především vyspat. Když se rozhodneme vstávat brzy, znamená to také, že musíme chodit včas na lůžko. Když usneme mezi 21. a 22. hodinou, organismus regeneruje. Bylo prokázáno, že nejpřínosnější hodiny z nočního spánku jsou právě ty, které prospíme do půlnoci.
Můžeme začít tím, že budeme přivykat organismus na to, že vstáváme o hodinu nebo o hodinu a půl dříve než obvykle. Pak můžeme pozvolna dobu nočního spánku snižovat. Každý si musí zvolit svůj rytmus, jaký mu nejlépe vyhovuje. Je jisté, že způsob, jak strávíme ranní čas, ovlivňuje zbytek dne. Časné vstávání se zejména doporučuje stresovaným či velmi zaměstnaným osobám. Časné probouzení znamená přijmout jiný životní rytmus, který je více orientován na naši spokojenost. Když začínáte den v klidu, máte čas starat se sami o sebe a své tělo. Pak máte i více času na druhé. Jste méně stresovaní a tedy výkonnější.
musíte zcela změnit životní styl: jíst zdravě a starat se o sebe. Budete pak v životě výkonnější. Budete mít čas na sebe a na své blízké. Budete výkonnější v zaměstnání, nabudete dojmu, že stíháte více. To vše povede k větší pohodě, a také k již zmiňovanému štěstí.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu