To je prvořadý činitel při našem řízení a výsledcích. Sami dobře víme, že pokud se začíná nějaký proces, začíná se nejprve v hlavě. Plánovat či neplánovat? To je dvousečná zbraň! Nikde nemáme od přírody daný čas, kdy se má dítě narodit. V dnešní uspěchané době však nepřistupujeme k věci s nadhledem, ale ten rychle se splaskne. Řešíme vše za pochodu, stejně i otěhotnění - teď, hned a včera bylo pozdě a pokud to nevyjde, pak jsme nespokojeni. Jaká je rada? Vydržet! Opravdu je to tak - ať je vám oporou krásný základ pro myšlení: "Nechceš nic a dostaneš všechno." Velmi důležité jsou také procházky po přírodě, kdy přijímáme energii z přírody a ta vstupuje do našeho těla konečky prstů na ruce, koluje naším tělem a vystupuje zpět do země přes konečky prstů na nohou. Mnoho věcí umíme na procházce vyřešit, lépe přijmout i odpustit. Je to nádherné, když se z ní vrátíme za jakéhokoliv počasí s velmi příjemným pocitem slastné uvolňující únavy. Pokud se nám zachce, uvaříme si čaj a oddáme se příjemné únavě.
Také se doporučuje čekat. Nespěchejte a vyrovnejte se s realitou. Vše je velmi jednoduché. Člověk dostal své tělo a o to se má starat. Ať žena, či muž, od začátku svého života. Pokud nastane konkrétní problém, tak můžeme mít jistotu, že nikdy nepřišel jako blesk z jasného nebe. Každý problém je dlouhodobý proces. Stále jsou tam fyziologické náznaky. Například při ženském zánětu: svědění v pochvě, výtoky, infekce, bolestivý nebo dlouhý menses apod ... Zde se už třeba zamyslet, kde dělá člověk chybu. Zda se zdravě stravuje, zda žije tak, jak nejlépe může.
Pokud něco není v pořádku, je třeba to řešit. Urychlíme to návštěvou lékaře. Ale v dnešní době má lékař nevděčnou roli, protože zapomínáme na "základ". A tím je to, že o naše tělo se máme v první řadě starat my a je na nás, jakou cestu si zvolíme. Pokud navštívíme lékaře, jistě nám dobře poradí. Na nás je právě prevence před návštěvou u lékaře. Pracovat na tom, abychom se denně usmívali, byli šťastní a spokojení s sebou, prostě harmoničtí. My si neuvědomujeme základ, že naše tělo o nás hodně napoví a my umíme harmonizovat jeho nedostatky. Je jen na nás, zda cestou přírody, bylinek nebo sebekázně. Netřeba nadávat na lékaře a medicínu, ale na sebe, že jsme zanedbali prevenci.
jak se dá problém řešit tehdy? Každá žena vycítí, kdy je sama se sebou nespokojená. Vždy se k ní dostane nějaká "pomocná berlička".Zda je to například kniha, nebo se dozví o nějaké terapii, či o břišních tancích - třeba využít tyto poznatky v praxi. Upevňovat své tělo, krášlit si ho, mazlit se s ním. Chodíme na kosmetiku a další péči o tělo zvenčí. Také se musíme o tělo starat i zevnitř. Jednak se věnovat tělesnému pohybu, a pak tomu, k čemu inklinujeme, ať už popíjet čajíky, chodit na procházky apod ... Hlavně se zaměříme na stravu bez cukrů a studených mléčných výrobků. Předejdeme i zásadní chybě - jíme pravidelně! A v neposlední řadě - se snažíme vyhnout jakémukoliv stresu a snažíme se najít harmonii s přírodou. Myšlenky nemáme mít nikdy černé, netřeba trpět komplexy méněcennosti!
V každém případě je třeba se vystříhat zejména "davové psychózy" - nenechat se vtáhnout do davu a poslouchat, komu co a jak dlouho trvalo, a neporovnávat se. Uvědomit si, že jsme opravdu jedinečné a zároveň musíme mít jedinečný přístup. Vše, co čteme, je statistika, ve skutečnosti nikdo z nás nemůže být stejný.
Dá se jimi popřípadě neplodnost jako taková léčit? V zahraničí je běžnou praxí, že se nic nerozděluje - přírodní léčba, nebo klasická. Je zcela normální, že při nemoci pacient dostane např.. infuze, rentgen, klasické léky, ale i podpůrné - bylinné léky. Čili i u nás by postup měl probíhat nějak takto, podpůrný lék bude bylina, pacient půjde za lékařem, ale bude kombinovat klasickou léčbu s přírodní. Pokud vám to sedí, a není to v rozporu s vaším smýšlením, spokojeně se třeba léčit a z každé medicíny si vezměte, co potřebujete. Přírodní medicína se při léčení zaměřuje spíše na prevenci a dlouhodobé procesy. Bylina nám pomůže nedostat se do mantinelu "být nemocným". Když už nemocní jste, bylinky úplně nepomohou odstranit nemoc. Čili bylina může relativně posloužit jen jako prevence a podpůrný lék, ale ne jako základ léčby. Kombinujme tedy metody léčení či léčebné postupy.
• 2 polévkové lžičky anděliky (např. čínské)
• půl litru červeného vína (např. rybízového)
Vyluhujeme 7 dní. Užíváme 3x denně jednu polévkovou lžíci tohoto extraktu. Doporučuje se podávat v klidu a uvolnění.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu