Dřevohliníková okna jsou do nízkoenergetických staveb vhodné nejen z hlediska architektonického, ale i tepelného. Díky hliníkovému opláštění mají tyto konstrukce ve srovnání s dřevěnými okny několikanásobně vyšší životnost. Představa, že dřevo-hliníková okna mají horší tepelně technické vlastnosti (pro hliníkové provedení), se však nezakládá na pravdě. Připojením hliníkové konstrukce na dřevěnou totiž vznikají vzduchové dutiny a dřevěná konstrukce získává kompaktnější tvar. Celkové tepelně technické vlastnosti těchto profilů jsou srovnatelné s dřevěnými okny.Největší vliv na součinitel prostupu tepla má samozřejmě dřevěná část okenní konstrukce, přičemž hliníková vnější konstrukce má malý podíl na změně součinitele prostupu tepla na exteriérové straně dřevěné části okna. Z toho důvodu je hodnota U pro tuto dřevěnou část dřevohliníkových oken lepší než při čistě dřevěných oknech, což v celkovém součtu působí příznivě na tepelně technické vlastnosti.
protože se připojují pomocí plastových příchytek, nevytvářejí přídavné tepelné mosty. Konstrukce přímo určené do EPD jsou kombinovatelné z hliníku, plastu a dřeva. Taková konstrukce díky uzavřeným vzduchovým dutinám v plastové části zlepšuje tepelně izolační vlastnosti okna. Při tloušťce dřevěné části 78 mm s použitím izolačního trojskla s hodnotou U g = 0,7 W / (m 2. K) se dosahuje součinitel prostupu tepla okna U w = 0,8 W / (m 2. K).Taková konstrukce získala i certifikát vhodnosti do EPD od Institutu energeticky pasivního domu v německém Darmstadtu.
• moderní a čisté linie z exteriéru
• přírodní vzhled dřeva z interiéru
• čistý a jednoduchý konstrukční detail zhotovení okna
• prodloužení životnosti dřevěných konstrukcí (hliník z exteriérové strany)
• minimální péče a údržba
• velká variabilita barevných odstínů
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu