Informace o domácích filtrech
Domácí filtry na vodu jsou určeny k odstraňování škodlivých minerálních látek a jiných nečistot z pitné vody.
Existuje celá řada filtrů pro domácí použití, od těch, které instalujete do vodovodního hlavního potrubí v domě až po filtry, které se podobají džbánům.
Účel
Vodní filtry snižují množství nežádoucích prvků ve vodě nebo je zcela odstraňují. Běžně dokážou odstranit chlor a hořčík. Slouží také k zachytávání sedimentů z půdy, parazitů, bakterií a jiných škodlivých prvků, které by neodfiltrované mohly vést k zdravotním problémům.
Filtrační systém
Vodní filtry využívají k filtraci vody dva nástroje, často oba zároveň. Prvním z nich je fyzický filtr vyrobený z uhlíku nebo jiného filtračního média. Voda prochází filtrem, který zachytává prvky jako je chlor, toxiny či bakterie. Druhým z nich je systém využívající infračerveného světla, které zničí škodlivé částice ve vodě dřív, než se dostanou do Vaší sklenice.
Typy
Velké filtrační systémy se instalují do hlavního vodovodního potrubí v domě. Poté, co se voda dostane do domu, prochází tímto filtračním systémem, a teprve pak je rozvedena do jednotlivých místností, jako je kuchyně nebo koupelna. Další typ se instaluje buď do potrubí pod kohoutkem nebo přímo na kohoutek, a filtruje pouze vodu pro tento kohoutek. Jiným typem je filtrační džbán, do kterého naléváte vodu skrz filtr.
Úroveň filtrace
Úroveň filtrace filtračních systémů na vodu se měří v jednotkách. Čím vyšší je hodnota uvedená v technické specifikaci k filtračnímu systému, tím rychleji a úspěšněji systém filtruje vodu. Některé filtry mají tuto hodnotu vyšší než jiné, např. filtrační jednotka instalovaná pod dřezem ji bude mít pochopitelně vyšší než džbán vybavený filtrem.