Je to zejména proto, že není kam a ani "za co". Rodiče však přesto, že děti jsou plnoleté, stále je vidí jako malé a tak preferují heslo: "Můj dům, moje pravidla ". Kámen úrazu přijde tehdy, když ani jedna strana nechce ustoupit. Dítě při každé příležitosti slyší známé "Dokud budeš pod mou střechou ... ", rodiče naopak " Už abych odsud vypadl ... ". Samozřejmě, osamostatnění pomůže nejen dětem, ale i rodičům. Jak?
Dítě musí mít při škole brigádu, pomocí které může platit nájemné. Ideální je, pokud se jich více (například spolužáci či kamarádi) spojí a pronajmou si větší byt. Náklady budou mnohem nižší, než bylo "dítě" v bytě samo. Pokud má rodina menší byt ve kterém nikdo nebydlí, může si dítě vyzkoušet i samostatné bydlení i tímto způsobem s tím, že náklady si hradí samo (resp. pokud je dítě ve věku, že rodič je povinen jej během studia ještě živit, může mu platit energie a zbytek bude na dítěti). Pokud si rodič myslí, že jeho dítě ještě není zralé, aby umělo hospodařit samo, je nejvyšší čas, aby ho o tom přesvědčilo. Společným bydlením to rodič určitě nezjistí. Osamostatnění je vhodné i tehdy, pokud přetrvávají konflikty mezi dítětem a rodičem. Odjezd do podnájmu vzduch rozhodně vyčistí a dítě s rodičem si začnou být vzácnější.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu