Keramický bazén se snadno udržuje a má velmi dlouhou životnost
S bazény to je stejně jako s dalšími věcmi dlouhodobé spotřeby. Je lepší si připlatit, než neustále sloužit levné věci, která je stejně brzy k ničemu. Sice ne všichni z nás mají peníze nazbyt, ale pokud se chceme koupat v čisté, teplé vodě a designovém bazénu, jinak to nepůjde.
Keramický bazén
Pokud uvažujete o kpupi bazénu, který vydrží podstatně déle než klasické nadzemní bazény, zvolte si keramický bazén. Patří mezi špičku a přestože počáteční náklady jsou vyšší, tak pohoda nejen při koupání, ale i údržbě, zazimování, čištění bazénu jsou k nezaplacení.
Filtry, UV lampa a vysavač
Bazén se během sezóny zanáší různými mechanickými nečistotami, ale i bakteriemi a řasami, které pouhým okem nevidíme. Likvidovat je je na první pohled marný boj, existuje však množství kvalitních pomocníků, kteří čištění bazénu zvládnou hravě a bez velké námahy. Vyčistit bazén není nic složitého. Základem je písková filtrace, která přes skimmer nasává vodu a zachycuje hrubé i nejjemnější nečistoty. Pískovou náplň filtru je potřeba podle zatížení a využívání bazénu proplachovat. Jednou za týden by mělo zcela stačit. Jednou za dva roky by bylo vhodné vyměnit ji úplně. Přefiltrovaná voda pokračuje útrobami systémy dál, až se dostane k speciální UV lampě. V jejím nitru na vodu působí ultrafialové záření, které zabíjí většinu mikroorganismů a zároveň zabraňuje jejich dalšímu množení. Nečistoty, které přece jen proklouznou a usadí se na dně nebo stěnách bazénu, hravě vyčistíte bazénovým vysavačem. Podle toho, zda se na čištění chcete alespoň trochu podílet, nebo plánujete celkem lenošit, si můžete vybrat zcela automatický nebo poloautomatický vysavač. Oba typy vyčistí váš keramický bazén téměř dokonale.
Potřebná je také chemie
Abyste se zbavili i těch nejmenších mikroorganismů, jepo třeba také chemické čištění vody. Obě formy, jak písková filtrace, jakož i chemie, jsou důležité a vzájemně se doplňují. V první řadě je třeba pomocí testeru zjistit pH (kyselost) vody a její tvrdost. Aby byla voda zcela neškodná a dalo se v ní bez obav z infekce koupat, pH by mělo být v intervalu od 7 po 7,4. Díky testu zjistíte, zda přidat přípravek, který tuto hodnotu zvyšuje nebo snižuje. Na trhu jsou i chemické prostředky, které nejsou cítit po chloru, nedráždí pokožku a jsou vhodné i pro alergiky. Nemusíte se tedy ničeho obávat.
Čistá voda v bazénu
A to je všechno. Čištění bazénu je prostě hračka. Zkombinujete pískovou filtraci s bazénovou chemií, občas použijete bazénový vysavač a svůj zahradní bazén si budete vychutnávat během celé sezóny. A nejen jedné. Keramický bazén vám bude při dobré údržbě sloužit desítky let.