Mýdlo, které ničí bakterie je jen zbytečné vyhazování peněz

Nákupy v drogeriích nejsou zrovna nejlevnější záležitostí a navíc často podléháme zažitým mýtům. Pokusíme se vám vyvrátit tři z nich. Pokud vybíráte šampon, který pění, zubní pastu, která je drahá a mýdlo, které zabíjí bakterie, nemusí to být vždy ta správná volba.

Dobrý šampon musí pěnit

Toto tvrzení se vůbec nezakládá na pravdě. Existuje množství speciálních šamponů na poškozené, či suché vlasy. Tyto obsahují různé oleje a promašťující složky, které prostě nepění. Přitom jsou mnohdy lepší, než klasické šampony. Všimněte si také podobného efektu na pěně do koupele. Čím je výživnější, tím méně pění.

Drahé zubní pasty jsou účinnější

Šokující pravda je, že v podstatě zubní pastu nepotřebujeme vůbec. Ona totiž dodá našim ústům jen pocit svěžesti. Mnohem důležitější je zubní kartáček, kterým odstraníme ze zubů povlak a tak zabráníme vzniku zubního kazu. Speciální zubní pasty spíše zubům škodí, než pomáhají, protože například bělící obsahují peroxid vodíku, který sklovinu poškozuje přestože je opticky vybělí. Fluorid je pro zuby důležitý, ale v potřebném množství nám ho po celý den dodají vlastní sliny. Pravda, pokud máme zuby vyčištěné od povlaku, přes který neprojdou.

Antibakteriální mýdlo zničí bakterie

Lež. Koupí antibakteriálního mýdla jste podpořili pouze jeho výrobce, ale pro své zdraví jste učinili totéž, jako kdybyste použili mýdlo klasické. V obou případech, ať už použijete jakékoliv mýdlo, dojde pouze k odstranění bakterií například z vašich rukou. K zabití, či likvidaci bakterií nedojde. Hlavně proto, že doba mytí (kontaktu s bacily) je příliš krátká na to, aby je účinně zlikvidovala.

Autor: Martina Dvořáková
 

comments powered by Disqus


Podobné články