Pedikúra nepomůže, když se sami nebudete o svá chodidla starat!
Krása nohou se neměří jejich obutím, ani krásně nalakovanými nehty, které je zdobí. I ten nejzářivější lak zastíní rozpraskané paty. Ideální je, navštěvovat pravidelně pedikérský salon, ale také o chodidla řádně pečovat a nenechat veškerou péči v rukách, byť i šikovné, pedikérky.
1. Pečujte pravidelně
Navštěvovat odbornou pedikúru je nejen časově, ale i finančně náročné. Se správným "náčiním" to zvládneme i doma. Vhodné je doma ošetřovat chodidla nasucho. Předejdete tak poranění a pokožka nohou zůstává ucelená bez prasklin a rýh. Domácí ošetření nemá plnit pouze estetickou funkci, ale zlepšuje komfort chůze.
2. Dopřejte jim koupel
Kromě relaxačního charakteru má koupel význam i dezinfekční a hydratační. U suché domácí pedikúry se koupel doporučuje až po ošetření plošek. Krátká dezinfekční koupel, do které si můžete přidat jedlou sůl, by měla trvat 5-7 minut.
3. Stálá hydratace
Tak jako rostlina nemůže žít bez vody, tak ani paty nemohou bez dostatečné hydratace působit upraveně a zdravě. Používáním tělových mlék, které nejsou na chodidla určeny, jejich stav nezlepšíte. Jen složky obsažené v krémech určených na chodidla, dokáží proniknout do hlubších vrstev pokožky a dostatečně je vyživit.
Rada na závěr
Důležitý je i správný výběr obuvi. Móda často svádí, ale odborníci doporučují maximální výšku podpatku 4 cm. Každý centimetr navíc je 10% vyššího zatížení příčné klenby. Nesprávná obuv může způsobit deformity jako například kladívkové prsty. Obuv by měla být dobře prodyšná. Ve vlhkém a tmavém prostředí se velmi dobře daří houbám způsobujícím mykózu.