Časný ranní běh má své neoddiskutovatelné výhody. Ocenil to každý, kdo si to už vyzkoušel. Konečně, většina z nás nemá na výběr. Poté, co jsme si spokojeně žili s výmluvou, že na běh nemáme čas, našli jsme si ho jedině ráno před tím, než jsme se na několik hodin "zastrčili" do kanceláře, nebo večer, když jsme se z té kanceláře vrátili domů. Přesto odborníci na výživu tvrdí, že tréninky v časných ranních hodinách nebo pozdě večer, jsou pro lidský biorytmus velmi stresující. Nejefektivnější je podle nich běhat mezi 16-18 hodinou.
Důležité však je, co chce člověk, který pravidelně běhá, dosáhnout. Chce mít kondičku, nebo shodit? Ti, co chtějí shodit nadbytečné kilogramy, měli by zvážit ranní běh - krátce po probuzení a před snídaní. Dodržet je třeba ještě jedno pravidlo. Běhat rychle a intenzivně a ještě jednou: Nic předtím nejíst! Ale pozor. Pokud nejste v kondici a s během se teprve začínáte, pak pro vás platí: Pomalu dál dojdeš. Začněte pomalu a postupně zrychlujte.
Pokud si myslíte, že po ranním běhu budete unavení a tím pádem budete v práci unavení, mýlíte se. Opak je pravdou. Vedle spalování tuků se zpravidla aktivuje svalová pumpa, díky níž se celý organismus dostane do tempa.
Před běháním vypijte půl litru vody a malé espresso. Vaše tělo tak spálí až o 25 procent tuků více.
Z čeho by se měla skládat? Nejlepší jsou složené sacharidy. Díky nim jsme celý den nejen sytí, ale i ve formě. A navíc se neabsorbují v tenkém střevě.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu