Mnoho lidí je přesvědčeno, že citronová voda pomáhá hubnout. Na to, aby to byla pravda, by to bylo příliš ideální, nemyslíte? Teplá voda s citronem sama o sobě nevyvolává žádný úbytek na váze. Důvod, proč si lidé myslí, že hubnou je ten, že nahrazují nápoje, ve kterých je vysoký obsah kalorií jako káva s cukrem, slazený čaj, slazené nápoje, ovocné džusy apod. To má za následek deficit kalorií a tedy hubnou.
Neplatí to ale při dlouhodobých problémech s nadýmáním či pálením žáhy. Z tohoto důvodu je také důležité citron před odšťavováním zbavit kůry, která může působit agresivně. Navíc dlouhodobé pálení žáhy a nadýmání by mělo být řešeno v ordinaci lékaře. Na vině může být i onemocnění trávicího traktu!
Ve stadiu, kdy už ve vašem těle chřipka propukla tomu nepomůžete. Právě naopak, v domnění, že citronová voda zničí všechny viry si můžete ještě více ublížit. A důvod? V případě, že člověk pociťuje únavu a cítí se jako před chřipkou, měl by se pití citronové vody vyhýbat a nahradit ji spíše bylinnými čaji. Pokud tak neučiní, může vznikající nemoc jen potlačit, ale to neznamená, že se jí zbaví.
Tradiční čínská medicína vidí proces trávení jako teplý proces, tj. na rozkládání potravy v žaludku a střevech je nevyhnutelné teplo. Chlad, naopak, oslabuje a zpomaluje trávicí funkce, tvrdí tradiční čínští léčitelé.
Citronová voda nalačno může znamenat pro citlivější žaludky obrovský šok a namísto nastartování metabolismu, nastartuje potíže. Citron ve velké míře může poškozovat zubní sklovinu. Neměli byste si mýt zuby ihned po vypití citronové vody. Kyselina by se totiž dále dostávala do zubní skloviny, čímž ji může výrazně narušovat. Proto je nutné po vypití citronové vody, vypláchnout si ústa obyčejnou vodou.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu