Zařaďte je do stravy i tehdy, když máte časté problémy se zánětem močového měchýře nebo zácpou. Přírodní léčitelé zase tvrdí, že třešně dokáží odvézt z těla většinu toxických látek.
Kromě céčka obsahují vitaminy skupiny A, B a E. Obsahují i hořčík, železo, zinek, fosfor, vápník, draslík a křemík. Pro vysoký obsah jódu příznivě ovlivňují činnost štítné žlázy.
Odborníci totiž tvrdí, že ačkoli čerstvé jsou nejlepší, je třeba je jíst po celý rok. Jak na to? Jednoduše. Postačí i sušené, zavařené, rozmixované v jogurtech nebo vylisované v třešňovém džusu. Kromě sportovců se doporučuje jíst je pravidelně zejména kuřákům a dříve narozeným. Pokud vás trápí dna nebo k ní máte predispozice, čtvrt kila třešní - čerstvých či kompotovaných - denně vám pomůže. Takové množství totiž dokáže snížit hladinu kyseliny močové v krvi.
Máte bledou a unavenou pleť? Podle odborníků kůže po konzumaci třešní získá zdravější odstín. Bude hebká, zářivá a vláčná. Třešně obsahují betakaroten stejně jako mrkev, a proto dokáží ovlivňovat odstín kůže. Proto je nezapomeňte jíst, když se budete pohybovat na sluníčku, snadněji se opálíte dohněda.
Třešně obsahují 80 procent vody a pektin, který podporuje trávení a vyvolává pocit sytosti. Proto jsou vhodným doplňkem při redukčních dietách. Patří k potravinám s nízkým glykemickým indexem, 100 gramů třešní má jen 270 kilojoulů.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu